Kola ligy 2015

Ukončení NHHL

V pátek 6. listopadu 2015 proběhlo v KD Bohuslavice slavnostní ukončení NHHL. Na výborně připravené akci byly představeny a odměněny všechny družstva ročníku 2015. Zároveň proběhlo vyhodnocení ankety v různých kategoriich.

Některá družstva si připravila medailonek o svem ročníku v požádním sportu.

Zde videa dle abecedy družstev:

p> 

Bělá muži

Bělá ženy

Bohuslavice muži

Kozmice Muži

Kozmice ženy

Markvartovice muži

Markvartovice ženy

Štěpánkovice muži

Závada ženy

Číst dál...

11.Kolo Vřesina - 18.září 2015

18. září jsme se sešli na závěrečném kole prvního ročníku NHHL. Celkem přijelo 48 soutěžních družstev, z toho 11 ženských. Byla to největší účast z celého kalendáře NHHL a kluci ze Vřesiny opravdu připravili perfektní ukončení. Zahajovací ohňostroj a pak už skvěle připravená trať pro požární útok, časomíra Nevřela, průhledná káď, náběh zámková dlažba a zbytek trati travnatý. Toto slibovalo rychlé časy, pod 15 vteřin se však dostali pouze vítězové z Kujav a to časem 14,50 druhá byla Svoboda, třetí pak Svinov. O celkové prvenství v nhhl bojovaly ještě 3 teamy, Závada, Kozmice a Děhylov, finále nejlépe zvládli muži z Děhylova, vyhráli poslední kolo a tím vyhráli celou nhhl 2015. Mezi ženami nhhl ještě bojovaly o prvenství ženy ze Závady a Marpusu. Zavadské holky vyhrály kolo ve Vřesině časem 17,85 a tím vyhrály i kategorii žen nhhl 2015. Druhé ve Vřesině skončily těsně Malé Hoštice a třetí Bolatice.

Co chválíme: organizaci, občerstvení, trať, časomíru (konečně ve Vřesině nějaká fungovala)

Co zlepšit: vynechal bych různě narychlo lepené dream teamy, družstev bylo na noční soutěž opravdu   dost a zbytečně to v dešti zdržovalo (je to pouze můj osobní názor, samozřejmě je to věc pořadatele)

Attachments:
Download this file (tabulka nhhl 11.kolo.pdf)tabulka nhhl 11.kolo.pdf[ ]321 kB

10.Kolo Služovice - 11.září 2015

V pátek 11. Září se do Služovic sjelo zatím nejvíce hasičských družstev na 10. Kolo NHHL. Ze 41 teamů bylo 28 mužských a 13 ženských. Náběh asfalt, trať trávník skvělé kvality a časomíra SDH Hněvošice. Mezi muži byli nejrychlejší hasiči z Pustkovce s časem 15,21 , druhé Kozmice, třetí Děhylov. Z žen nejlepší byly Bolatice 17,22 , druhý Martinov a třetí Malé Hoštice.

Co chválíme: startovka promítána na stěnu budovy, občerstvení, rozhodčí, trať (nejlepší trávník celé NHHL), osvětlení

Co zlepšit: snad jenom koberce k čáře sestřiku, ale možná, že ten skvělý trávník byl lepší

Attachments:
Download this file (Výsledky 10.kolo - Služovice.pdf)Výsledky 10.kolo - Služovice.pdf[ ]623 kB

9.Kolo Štěpánkovice - 28.srpna 2015

28.srpna jsme všichni vyrazili na 9.kolo NHHL. Byl pěkný teplý letní večer a soutěž se konala ve velice pěkném hasičském areálu ve Štěpánkovicích. Celkem dorazilo 33 hasičských družstev, z toho 11 ženských. Náběh zámková dlažba, zbytek trati travnatý, časomíra z Kozmic. Mezi muži byl nejrychlejší Svinov časem 15,14 , druhé Kozmice a třetí Svoboda. Nejrychlejší ženy byly z Malých Hoštic s časem 18,41 , druhé domácí Štěpánkovice a třetí holky z Bělé.

Co chválíme: areál(optimální pro hasiče), dobře umístěná časomíra, komentátor, občerstvení

Co zlepšit: výsledková listina by mohla být lépe osvícená, kanál uprostřed trati(zvážil bych přemístění-pokud je to technicky možné), došla zelená!!!!

8.Kolo Kozmice - 14.srpna 2015

 14. srpna jsme se sešli na noční soutěži v Kozmicích. Pěkné letní počasí, náběh k základně po zámkové dlažbě a pak přechod na travnaté hřiště, k tomu Kozmická časomíra. Všichni kdo očekávali skvělou soutěž, se nemýlili. Dorazilo 39 soutěžních družstev, z toho 13 ženských. Mezi muži byli nejrychlejší Služovice 15,324 , druhý Svinov B a třetí Vrbice. Ženskou kategorii ovládly domácí Kozmice časem 17,640 , druhá Závada a třetí Markvartovice. Děkuji pořadatelům za perfektní práci, Kozmická soutěž určitě byla zatím nejlepším kolem letošního ročníku NHHL.

Co chválíme: trať, rozhodčí, komentátor, občerstvení

Co zlepšit: Těžko říct, snad už jen přímý přenos.

V příloze výsledky a zápis o diskvalifikaci družstev Malé Hoštice a Štěpánkovice.

Attachments:
Download this file (disk_nhhl.pdf)disk_nhhl.pdf[ ]520 kB
Download this file (Výsledky 8.kolo - Kozmice.pdf)Výsledky 8.kolo - Kozmice.pdf[ ]315 kB

7.Kolo Martinov - 7. srpna 2015

Vyjádření k anulování 7. kolu NHHL v Martinově.
(Zapsal: Ruda Křižák, člen rady pro 7. kolo NNHL)
Pro ty co nejsou znalí situace která nastala. Pojedeme postupně jak se vše odvinulo z mého pohledu účastníka a dohlížejícího člena rady pro toto kolo. Takže začátek soutěže - představení hlavního rozhodčího a dvou členu rady pro toto kolo. Vše klape. Prvních 15-20 manšaftu se nic neřeší. Potom se šíři různé zvěsti mezi družstvy o tom, že levý terč svítí i když není shozen válec. Za nějakou chvíli mě zavolá Petr Stacha - druhý delegát NHHL ,ať přijdu k terčům. Ve chvíli kdy přicházím k terčům, je zde už několik lidí co prohlašující, že terč se rozsvítí, stopne čas a valec je na místě. V tu chvíli se ptáme rozhodčí na terčích jestli je tomu tak. Odpověď zní že to není možné. Tak jsme tedy zůstali stát u terčů, že si to ověříme. Dalším 12 družstvům terče fungovali jak měli válec spadl a terč se rozsvítil , ale u 13 družstva se potvrdily zvěsti o tom, že terč sepne i když válec zůstane na své prvotní pozici. Rozhodčí u terčů vše viděli a uznaly, že je to pravda a že se to mohlo stát i předtím. Do konce soutěže se tato chyba projevila nejmíň u dalších dvou útoku. Tuto situaci jsme řešili i s hlavním rozhodčím soutěže a domluvili jsme, že po odběhnutí posledního družstva se domluvime jak tuto situaci budeme řešit. (Opakování soutěže nepřichazelo k úvahu zdůvodu, že polovina družstev na této soutěži už nebyla). Po posledním útoku tuto situaci řešíme dle domluvy s hlavním rozhodčím. Řešíme to, že žádné družstvo nepodalo protest ,ale i to že rozhodčí u terču měl tuto chybu nahlásit hlavnímu rozhodčímu už při prvním zjištěním. Tím by daný tým opakoval pokus, pořadatelé by tento terč mohli opravit a soutěž by pokračovala ke zdárnému konci. V pravidlech je napsáno že ligové kolo se ruší pokud je závada na nějakém společném nářadí, což časomíra je ,která se nedá odstranit do 30 minut, ale z důvodu, že tato chyba nebyla nahlášena u prvního zjištění jsme navrhli toto kolo anulovat (nezapočítavát body). Hlavní rozhodčí tento argument uznal, a dodal že by to stejně za těch 30 minut nestihli opravit. Ještě k tomu protestu. Je asi logické že nedám sám na sebe protest který by mě poškodil a nebo protest proti družstvu co běželo a mělo to "štěstí" že se chyba projevila.
Takže shrnuto podtrženo: Na poradě s velitelem soutěže bylo domluveno, že pohárová soutěž je platná, ale z důvodu dané závady na levém terči se nebude počítat do seriálu NHHL 2015.
Omlouvame se za zveřejnění tohoto textu až v neděli z důvodu časové zaneprázdnosti!

 

6.Kolo Bělá - 31. července 2015

Poslední červencový pátek se všichni příznivci hasičského sportu setkali na fotbalovém hřišti v Bělé. SDH Bělá pořádala po dlouhé pauze soutěž a hned to bylo jedno z kol NHHL. Sjelo se 23 družstev mužů a 10 družstev žen. Náběh k základně travnatý, kolem základny koberce a zbytek trati travnaté hřiště, toto slibovalo velice rychlé časy, ale jak uvidíte ve výsledkové listině nebylo tomu tak, 14-kový čas jsme neviděli, pouze vítězové z Vřesiny, druhé Vrbice a třetí Svoboda ho dosáhli na prvních terčích. Mezi ženami to bylo podobné 17.tka ani jedna a pak se první trojka vešla téměř do půl vteřiny. První Závada, druhé Malé Hoštice, třetí Kozmice. Celá soutěž proběhla bez komplikací, časomíra z SDH Kozmice pracovala bezchybně, škoda jen, na červenec nezvykle studeného počasí.

Chválíme: občerstvení, osvětlení, komentátor (diváci neznají vše jako my a je potřeba je s naším       sportem seznámit a to v Bělé fungovalo dobře)

Co zlepšit: koberců kolem základny mohlo být víc, rozhodčí-rozhodovali správně, ale chyběly vesty a píšťalka a největší mínus byl špatně umístěný display časomíry, neviděli na něj závodníci přes jiné soutěžící a hlavně nebyl vidět k divákům, toto by chtělo vyřešit pro příští ročníky lépe

Výsledky v příloze.

Attachments:
Download this file (vysledky bela.jpg)Výsledky 6.kolo - Bělá.jpg[ ]119 kB

5.Kolo Závada - 10. červnece 2015

10. července se v Závadě na místním fotbalovém hřišti konalo 5. Kolo NHHL v požárním útoku. Za velmi studeného počasí se sjelo 24 mužských a 12 ženských týmů. Trať je travnatá, kolem základny koberce, časomíra SDH Kozmice. Oproti, předchozím letem, se díky suchému počasí dařilo trať během soutěže udržet regulérní pro celé startovní pole. Přestože je trať relativně rychlá, nikdy zde nepadají rekordní časy. Zvítězily Vrbice 15,235 druhá Závada 15,346 třetí Pustkovec 15,772 a 6 nehodnocených pokusů. Mezi ženami první Marpus 18,490 druhý Svinov 18,539 třetí Malé Hoštice 19,231 , ale pouze jeden nehodnocený pokus.

Chválíme: občerstvení, trať, komentátor, osvětlení (když fungovalo)

Co zlepšit: ozvučení (v zadní části hřiště nebylo nic slyšet), nepřetěžovat el. Síť (již před soutěží vypadávala síť a bohužel byla i nucená přestávka cca15 minut během soutěže), rozhodčí (chyběly vesty a nepoužívala se píšťalka)

Vysledky v příloze.

Attachments:
Download this file (2015.07.10 nocni vysledky.pdf)Výsledky 5. kolo - Závada.pdf[ ]38 kB

4.kolo Darkovice - 19. června 2015

4. kolo NHHL se konalo 19.6. v Darkovicích na fotbalovém hřišti. Hasiči z Darkovic pořádali noční soutěž úplně poprvé. Po dni plném dešťových přeháněk byla travnatá trať ve velice dobrém stavu. Přijelo 17 mužských teamů a 8 ženských teamů. Kategorii mužů vyhrála Závada A 15,369 druhý Děhylov 15,590 a třetí Bobrovníky 15,927. Mezi Ženami Marpus 18,511 druhé Kozmice 19,163 a třetí Malé Hoštice 19,460. Nemůžu ale vynechat pár slov k časomíře. Již předem byla ohlášena časomíra s nástřikovými terči, toto není problém, pravidla nhhl to připouštějí, ale večer chyběl k časomíře velký zobrazovací display a tak se instalovala po poradě zástupců nhhl časomíra SDH Kozmice. Je to velká škoda, všichni mnou dotazovaní byli zklamáni, těšili se na malou změnu na noční lize. Bohužel hasiči z Darkovic spoléhali na někoho, až jim display v pátek večer přiveze, přitom lze display zapůjčit na OSH Opava, je třeba jen předem se domluvit a zajet pro něj, nebo si pro něj zajet do firmy Knězek.

Chválime: trať, připravenou náhradní časomíru, pivo ve skle

Co zlepšit: rozhodčí (chyběla píšťalka, praporky), časomíru otočit pro diváky, komentátor (nebyl), občerstvení (bylo chuťově výborné, ale družstva dojela na soutěž a obsluha teprve zapalovala), na kobercích kolem základny nabitá víčka naruby (zbytečně nebezpečné), noční soutěž jde velice těžko pořádat v málo lidech, měl jsem pocit, že tři hlavní nevěděli kam dřív skočit

Výsledky v příloze.

Attachments:
Download this file (Výsledky 4.kolo - Darkovice.pdf)Výsledky 4.kolo - Darkovice.pdf[ ]259 kB

3. Kolo Markvartovice - 12. června 2015

Další kolo NHHL zavítalo 12. června do Markvartovic. Za pěkného teplého počasí přijelo 38 hasičských družstev, z toho 16 bylo ženských. Trať travnatá z kopce, základna a náběh k ní nový asfalt, časomíra SDH Kozmice, takže optimální podmínky. Mezi muži, kdo chtěl na bednu, musel jít s časem útoku pod 15 vteřin, vyhrály Vrbice 14,551 (nejrychlejší shoz 13,739), druhý byl Svinov 14,766 a třetí Vřesina A 14,858. A u ženských týmů tomu bylo podobně, první tři se vešli pod hranici 17-ti vteřin. Závada 17,494 Svinov 17,856 a Štěpánkovice 17,903

Chválíme: trať, komentátor, rozhodčí, občerstvení

Co zlepšit: snad jen to, že když si jdete koupit jídlo, stojíte frontu dvakrát (chápu to, je nad obsluhou lepší kontrola a nemusí být více pokladen, drobných)

 

Attachments:
Download this file (Výsledky 3.kolo - Markvartovice.pdf)Výsledky 3.kolo - Markvartovice.pdf[ ]314 kB
Číst dál...

1. Kolo Píšť - 15. května 2015

V pátek 15. Května 2015 byl krásný teplý jarní večer a v 22:00 v Píšti odstartoval 1. ročník Noční Hlučínské Hasičské Ligy. Hasiči v Píšti stylově zahajovali velkým ohňostrojem a dodali tak startu NHHL slavnostní atmosféru. Trať byla připravená v areálu u hasičárny, náběh k základně po zámkové dlažbě a trať travnatá do kopce, časomíra SDH Kozmice. To již předurčovalo trošku pomalejší časy, než na jaké jsme na tratích na 2 hadice B zvyklí. První nastoupili domácí a předvedli, jak domácí trať perfektně znají, nasadili laťku, kterou již nikdo nepřekonal a to čas 16,955. Druhý byl Svinov 17,087 a třetí Děhylov 17,137. Důkazem obtížnosti trati bylo 7 nedokončených pokusů z 26-ti mužských družstev. Kategorii žen vyhrál Marpus před Markvartovicemi a Závadou. Mezi ženami opět velké množství nedokončených pokusů a to 4 z 12.

Chválíme: ohňostroj, skvělý prostor pro soutěžící i diváky, občerstvení

Co zlepšit: zvážil bych záslepku na rozdělovač (co nejméně namočit trať), komentátor (všichni víme, jak duní čí stroj, ale nevíme, jak si kdo vedl v předchozích ročnících a kdo třeba vyhrál vloni a kdo startuje za chvíli)


Výsledky v příloze.

Odkaz na fotogalerii.

Attachments:
Download this file (Výsledky 1.kolo - Píšť.pdf)Výsledky 1.kolo - Píšť.pdf[ ]260 kB
Číst dál...

2. Kolo Děhylov - 22. května 2015

Týden po zahájení NHHL v Píšti už tu bylo kolo druhé, a to tentokráte v Děhylově. Soutěž se konala v hasičském areálu u základní školy. Hasiči v Děhylově si už vloni vyzkoušeli pořádat noční soutěž, a tak mohli čerpat z vlastních zkušeností. Na soutěž přijelo 36 družstev z toho 13 ženských. Trať je travnatá, a oproti Píšti je z kopce, náběh k základně je po trávě, kolem základny je zámková dlažba, časomíra SDH Kozmice. Toto všechno slibovalo velice rychlé časy. Bylo jasné, že kdo chce vyhrát, musí jít pod 15 vteřin. Nejlépe se s tratí poprali hasiči z Vřesiny A, vyhráli časem 14,857, druhé Vrbice A 14,921 (první terč v noci neskutečných 13,620), třetí pak Závada A 15,007. Padlo mnoho časů pod 15 vteřin, ale bohužel vždy pouze na jednom z terčů. Mezi ženami triumfoval Svinov 18,240 druhé Markvartovice 18,834 třetí Tísek 19,277.

Chválíme: občerstvení, trať (škoda, že není celý náběh k základně zámková dlažba, ale chápu, je to otázka financí), komentátor, rozhodčí (měli praporky, vesty, píšťalku a používali je)

Co zlepšit: umístění časomíry (schovaná mezi závodníky, přitom stálo lešení na reklamy sponzorů, ze kterého by šla skvěle vidět), málo místa k sezení (36 družstev je téměř 300 závodníků a 100 domácích diváků)

Výsledky v  příloze.

Attachments:
Download this file (Výsledky 2.kolo - Děhylov.pdf)Výsledky 2.kolo - Děhylov.pdf[ ]310 kB