Kola ligy 2017

Ukončení NHHL

Rada Noční Hlučínské Hasičské Ligy, Vás srdečně zve na slavnostní ukončení sezóny 2017. 

Toto ukončení sezóny letos proběhne 25. 11. 2017 (pozor sobota) v Kulturním domě v Bohuslavicích a je určeno pouze pro účastníky této ligy!!!

Vstupné na tuto akci je 200kč/osobu, do ceny je započítána večeře. Peníze zasílejte na účet 107-9324900217/0100. Do zpráv pro příjemce napište NHHL- název sboru a počet osob. Prosíme, proveďte tuto úhradu nejpozději do 10. 11. 2017!!!
Videa:
Na slavnostním vyhlášení budou prezentována všechna družstva, která do této ligy patří. Maximální délka klipu je 3 minuty. Tyto klipy odešlete prosím nejpozději do 10. 11. 2017 na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Video vložte na úložiště typu uloz.to, leteckaposta.cz apod. a odkaz pošlete přes email. Videa musí být ve formátu mp4, wmv, avi. Popřípadě se domluvte s Štěpán Chrobaczek .

Program:
15:30 – 16:00 – příjezd družstev
16:00 – 20:00 – vyhlašování družstev a anket
20:00 – 21:00 – výdej večeří
21:00 - ??? – volná zábava
program je pouze orientační

Objednávky jídel prosím zapište nejpozději do 10. 11. 2017!! do přiloženého souboru.

Jídla k výběru: 
A) Půl kuřete, bramborová kaše, zelný salát
B) Vepřo, knedlo, zelo
C) Smažené tvarůžky, opékaný brambor, tatarka, kečup.

Srdečně se na Vás těší pořadatelé a rada NHHL.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZzqhWex_S3NNQqNyXWHLQY9Z97o7kubvuCUXokBV46I/edit?usp=sharing

2017.09.15 Vřesina 13. kolo

V pátek 15. 9. se opět rozbouřil nad Vřesinou ohňostroj a to znamená jen jediné, místní hasiči pořádají poslední kolo naší ligy. Pro spoustu týmů je to poslední soutěž vůbec, a tak po skončení soutěže nemohlo probíhat nic jiného než pořádná párty. Před Vřesinou nebylo nic rozhodnuto, snad kromě holek z Kozmic, které už měly titul prakticky v kapse, se mohlo stát cokoliv a taky se toho docela dost dělo. Pojďme se podívat, jak to ve Vřesině probíhalo.

Do Vřesiny se na noční soutěž každoročně sjíždí hodně týmů, což se potvrdilo i letos. 28 mužských týmů a 12 týmu žen přijelo ukázat své kvality a ti ligový zabojovat ještě o nějakou tu lepší příčku.

Že by se zrovna všem týmům dařilo, to říct nemůžeme, časy to nebyly nijak oslnivé, když vezmeme v potaz, že rekord NHHL drží Závada z loňského roku na téhle trati s časem 14,420s, asi se nikdo nedivil, když většina lidí tipovala časy právě pod 15 vteřin. Bohužel pod tuhle hranici se nedostal nikdo.

Nejblíže se tomu však příblížilo družstvo Kozmice C, které dosáhlo času 15,088 a Vřesinskou soutěž vyhrálo. Druhé místo obsadili muži z Děhylova, kteří tak potvrdili své kvality nového mistra NHHL 2017 (15,412). A třetí místo pro sebe uchvátili muži ze Stachovic s časem 15,862s. Nejrychlejší proudař je z družstva Kozmice C a běžel na pravé straně (14,564).

V ženské kategorii to opět vypadalo velmi zajímavě. První místo obsadily ženy z Malých Hoštic, které ve Vřesině zaběhly čas 18,107. Druhé místo si odvezly mistryně NHHL 2017 Kozmice s časem 18,483. No a třetí místo patřilo holkám z Bohuslavic s časem 18,657. Nejrychlejší proudařka běžela opět na pravé straně a byla to proudařka z Malých Hoštic (16,909).

Jdeme na štístka a smolaře soutěže ve Vřesině. Za štístka můžeme jednoznačně považovat muže z Kozmice C, kteří celou soutěž vyhráli a tímto výkonem se v posledním kole dokázali přehoupnout na třetí místo celkového pořadí NHHL. Další štístka jsou muži z Bohuslavic, a ačkoliv si všichni povětšinu času myslí, že kluci umí udělat dobré časy, moc to letos nepředváděli a výkon ve Vřesině je opět jeden z jejich lepších. V ženské kategorii to máme jednoznačně ženy z Malých Hoštic, které nejen že předvedly nejrychlejší sestřik soutěže, dokázaly taky celou soutěž vyhrát, ačkoliv jim to v konečném pořadí moc nepomohlo a zůstávají na trojce. Další štístka jsou ženy z Kozmic, které celou sezonou NHHL projely jako nůž máslem a už po Služovicích bylo jasné, že jsou mistryně NHHL. Dokázaly se ukázat i ve Vřesině a předvedly útok na druhé místo. No a nesmíme zapomenout na ženy z Bohuslavic, které po nevydařených Služovicích opět dokázaly pořádně zabodovat.

Smolařů máme ve Vřesině opět docela požehnaně. Jedním z nich jsou jednoznačně muži se Služovic, kteří ve Služovicích brali plný počet bodů a ve Vřesině mohli bojovat ještě o druhé místo v celkovém pořadí NHHL, nicméně se jim útok nepodařil, rozpojený spoj na béčkách pro ně znamená čas přes 36 vteřin a pouhých 6 bodů. Další smolaři jsou muži z Bělé, kteří taktéž mohli ve Vřesině zabojovat o druhé či třetí místo v konečné tabulce NHHL, nicméně velké prostřiky na proudech jim tento boj zhatily a musí se spokojit s bramborovou příčkou. A v Bělé ještě chvíli zůstaneme, protože jako smolařky můžeme brát jistě i jejich holky. Obrovský prostřik na levém proudu holky stojí pěkné umístění a ztrácí tak boj o čtvrtou příčku. Minimálně na chvilku kdy jdou na start holky z Martinova, které také bojují na jednom z terčů a výsledný čas je ještě horší než u žen z Bělé. V konečném pořadí to tedy vypadá následovně pro tyto dva týmy. Martinov čtvrtý a Bělá ženy páté, sice se stejným počtem bodů, ale díky jednomu druhému místu, které měl Martinov na 3. kole NHHL, se holky dostávají až za ně. Další smolařky jsou ženy ze Závady, které opravdu chtěly zabojovat o lepší umístění. Noo holky to hodně uspěchaly s vodou a předku, konkrétně jejich rozdělovačce a pravé proudařce nedaly žádnou šanci. Pravé proudařce vypadává proudnice z ruky a to znamená čas až přes 30 vteřin a až sedmé místo v konečném pořadí NHHL. Což je pro mistryně NHHL 2015 a více mistryně NHHL 2016 určitě nedostačující.

Chválíme: trať, osvětlení, vyřešení loňského vypadávání proudu, ohňostroj

Co zlepšit: problémy na terčích 

2017.09.08 Služovice - 12. kolo

Abychom se zúčastnili letošního předposledního kola NHHL museli jsme zajet stejně jako loni do Služovic, kde pro nás místní hasiči připravili opět vynikající kolo. Ovšem letos na ně byly kladeny mnohem větší nároky, přece jen loni dokázali vyhrát anketu o nejoblíbenější soutěž NHHL 2016. Jestli se jim letos podaří obhájit, to se teprve dozvíme. Co už však víme, jsou výsledky z jejich soutěže. Služovická trať snese opravdu ty nejtvrdší nároky všech hasičů, což jistě potvrdí všechny týmy, které zdejší soutěže navštěvují ať ve dne či v noci. Letošní Služovická soutěž snad může dostat punc „nešťastná pro ligové týmy" když vezmeme v potaz fakt, že do desátého místa se zvládlo nacpat pouze pět mužských ligových týmů a to většina byla až v té druhé půlce této desítky. A u žen to bylo velmi podobné.
Do Služovic přijelo startovat celkem 43 družstev, z toho bylo 30 mužských a 13 ženských. V mužské kategorii, jak už jsme zmiňovali, se moc ligovým týmům nedařilo. Na prvním místě se v této soutěži umístil Prchalov B, který dokázal dosáhnout času 14,632s. Druhou příčku obsadili domácí muži, kterým se loni podařilo domácí soutěž vyhrát, letos jim čas 15,226 stačil k druhému místu. Pro pohár za třetí místo si došli muži ze Svobody (15,292), kteří loni v NHHL zápolili také, nicméně letos NHHL navštívili poprvé. Nejrychlejší sestřik předvedl proudař na levé straně z Prchalova B (14,466). Pokud se zaměříme v tomto kole na tři ligové týmy, které brali nejvíce bodů, jsou to Služovice, Děhylov a Bělá. No a průběžné pořadí před posledním kolem ve Vřesině je následující: Děhylov - 213b., Kozmice A - 198b. a Bělá - 196b.
V ženské kategorii to vypadalo podobně jako u mužů. Na první tři místa Služovické soutěže se dokázaly prorvat pouze ženy z Kozmic, které však zvládly celou tuto soutěž ovládnout s časem 16,869. Druhé skončili ženy ze Skrochovic, které svůj útok zaběhly v čase 17,016 a třetí místo obsadily stejně jako u mužů loňské účastnice NHHL, ženy z Bolatic (18,852) a stejně jako muži ze Svobody se Bolatické ženy ve Služovicích objevily na NHHL letos poprvé. Nejrychlejší sestřik měla levá proudařka z Kozmic. V ženské kategorii je pořadí před posledním kolem následující. Kozmice - 156b., Markvartovice - 141b., Malé Hoštice - 128b.
Tentokráte začneme smolaři Služovické soutěže, protože jich je opravdu požehnaně. V mužské kategorii je to v první řadě Rohov, muži z Rohova se při příchodu na základnu unáhlili a začali si materiál chystat bez povelu rozhodčího, což je samozřejmě proti pravidlům a rozhodčí na základně se s nimi vůbec nemazlil, proto odcházejí s nulovým přídělem bodů. Druzí smolaři v mužské kategorii jsou muži z Kozmic B. Svůj útok nedokončili kvůli nezapojenému C do rozdělovače. A za smolaře můžeme považovat také Kozmice C, které díky dvouvteřinovému prostřiku přicházejí o třetí příčku v průběžném pořadí, kterou po Strahovickém kole měli. V ženské kategorii to byla obrovská mela, viděli jsme hned 6 nepovedených útoků, z nichž však nejlépe vyvázl Martinov. Ovšem takové útoky žen z Bělé, Závady, Markvartovic, Štěpánkovic či Bohuslavic opravdu za šťastné považovat nemůžeme, což také dokazují výsledné časy.
Štístka máme ve Služovicích celkem jasná. V mužské kategorii jsou to muži z Děhylova a z Bělé, kteří i přes více než vteřinový prostřik dokázali brát do tabulky velký počet bodů za druhé a třetí místo v tabulce ligových týmů. V ženské kategorii za štístka považujeme ženy z Píště, které po třech nevydařených kolech berou body za třetí místo!
Chválíme: trať, osvětlení tratě, promítání startovky
Co zlepšit: možná osvětlení na základně aspoň během přípravy, ale to je spíš taková drobnost

2017.09.01 Strahovice 11. kolo

První zářijový pátek opět patřil týmům z Noční Hlučínské Hasičské ligy. V tento pátek se totiž rozhodli hasiči ze Strahovic uspořádat již 11. kolo ze 13. To znamená jen jedno, blížíme se do finále a bodů na rozdávání je stále dost. Stále není nic rozhodnuto a to znamená, že bojujeme dále. V pátek od rána už většina hasičů, kteří běhají ligu, věděla, že je zle. Od rána pršelo a to moc Strahovickým do karet nehrálo. Zejména po loňských problémech všichni očekávali, jak to bude ve Strahovicích vypadat.  Ve Strahovicích se soutěž koná v jejich vlastním areálu a náběh je travnatý s přechodem na dlažbu a zbytek trati opět tráva do mírného kopce. Většina týmů se toho náběhu s kombinací s deštěm obávala, a tak také volili svou strategii.

Do Strahovic přijelo celkem 22 mužských týmů a 11 družstev ženských. Pojďme se podívat jak to tedy dopadlo.

V mužské kategorii zvítězil tým Kozmice C, když svůj útok dokončili v čase 16,070. Pro pohár za druhé místo si s velkou radostí přišli kluci z Děhylova, kteří předvedli opravdu vyrovnané sestřiky 16,100 a 16,110. Třetí skončili muži ze Vřesiny, kteří po dlouhé době opět skončili na bedně a dokázali to s časem 16,240. Nejrychlejší proudař dokázal shodit v čase 15,230 a byl to levý proudař z Kozmického A. Aktuálně tedy tři kola před koncem máme na prvním místě Děhylov s relativně pohodlným náskokem 13 bodů, na druhém a třetím Kozmice C a A, které mají shodně 180 bodů.

V ženské kategorii se nám to opět všelijak zamotalo. Některé týmy vpředu zaváhaly, čehož se snažili využít týmy z druhé poloviny tabulky. Na prvním místě se nám však umístily ženy z Markvartovic, které opravdu předvedly velmi kvalitní útok a po třech kolech, kdy byly vždy čtvrté se nám opět předvedly v plné parádě. Holky vyhrály s časem 18,330. Druhé Bohuslavice předvedly o necelou vteřinu pomalejší útok než Markvartovice, což jim ale v pohodě na stříbro stačilo (19,240). Na třetím místě po opět trochu smolných třech kolech skončily holky ze Závady, které předvedly útok s výsledným časem 19,460 vteřin. Nejrychlejší sestřik předvedla pravá proudařka z Malých Hoštic, která svůj terč shodila v čase 17,970s. No a u žen máme průběžné pořadí tři kola před koncem následující. První Kozmice s desetibodovým náskokem (142b.), na druhém místě Markvartovice se 132b a trojci nejlepší nám uzavírají Malé Hoštice se 115b.

No a jdeme na rubriku štístka a smolaři. Za štístka můžeme jednoznačně volit muže ze Vřesiny, kteří zde předvedli útok na krásné třetí místo s čímž určitě budou spokojeni v jejich dosavadní smolné sezoně. V ženské kategorii volíme za štístka jednoznačně ženy z Bohuslavic, které se umístily na druhém místě a také ženy ze Závady, které po třech smolných kolech opět dokázaly pořádně zabodovat. Přejdeme na smolaře. V mužské kategorii jsou to muži z Darkovic, kteří  už podruhé za sebou končí jako poslední tým s výsledným časem (35,240s). Dalšími smolaři jsou opět muži z Bohuslavic, jejich letošní sezona na NHHL je velmi smolná a výsledný čas přes 28 vteřin je silně pod jejich možnosti. V ženské kategorii máme těch smolařek více. Štěpánkovické ženy s výsledným časem přes 50 vteřin. Ženy z Píště, které měly na pravém terči čas 18,52 ovšem na levém terči se rozsvítil čas až 51,39s.  Holky z Bělé, které měly nalevo čas mírně přes 20 vteřin, ovšem pravá proudařka klečela od terče příliš daleko, na to, aby svou kolegyni vlevo napodobila, a tak dokončuje v čase 32,60. No a nakonec ženy z Malých Hoštic, konkrétně jejich levá proudařka, vpravo nejrychlejší sestřik večera, ovšem vlevo byl terč shozen až za více než 4 vteřiny (22,810).

V tipovací soutěži se nám v mužské kategorii výslednému času nejvíce přiblížila tipérka Míša, která si tipla čas 15,999. V Ženské kategorii to byla zase holka a tentokráte tipérka Lenča, která si výsledný čas tipla 18,3. V naší Tipovačce nám zatím s 10 body vede tipér David. Na druhém místě je tipér Tom s 9 body. A o třetí příčku s 6 body se dělí tipéři Wenca a Vojta F.

Chválíme: osvětlení trati, občerstvení

Co zlepšit: snad jen mohli organizátoři lépe reagovat na počasí a třeba natáhnout koberce na náběh k základně, do budoucna by Strahovicím určitě slušelo dlážděný náběh protáhnout až ke startu.

Attachments:
Download this file (výsledky Strahovice.pdf)výsledky Strahovice.pdf[ ]385 kB

2017.08.25 Štěpánkovice 10. kolo

Poslední pátek v měsíci srpnu si vybrali Štěpánkovičtí hasiči pro pořádání svého kola. Ve Štěpánkovicích jsme se sešli již potřetí za sebou a jednalo se o 10. kolo NHHL. Celý týden před touto soutěží se výrazně ochladilo a všichni se báli, jak to s počasím bude vypadat. Naštěstí se počasí umoudřilo a mohli jsme si užít opět pěkné kolo plné adrenalinu a soutěžní nálady. Štěpánkovičtí pořádají svou soutěž ve svém areálu a soutěž umí pěkně vyšperkovat, o čemž jsme se přesvědčili všichni už loni. Letos si to do Štěpánkovic zamířilo 23 mužských týmů a 12 týmů něžného pohlaví. A jak se těmto týmům dařilo?

V mužské kategorii opět vyhráli muži z Kozmického Áčka s časem 14,784s a na stupni vítězů s číslem dvě je doplnili jejich kolegové z Kozmic C, kteří dokončili s časem 15,235s. Třetí nejrychlejší čas ve Štěpánkovicích i přes loňský nezdar dokázali zaběhnout muži z Děhylova (15,245). Nejrychlejším sprinter přijel s týmem Kozmice C a dokázal vpravo sestříknout v čase 14,541.

V ženské kategorii se to opět mlelo a opět se nám ty body v tabulce všelijak pomíchaly. Na prvním místě skončily holky z Malých Hoštic, které potvrzují svou stoupající formu a již podruhé za sebou vyhrávají kolo, tentokrát s časem 17,374. Druhé místo obsazují ženy z Kozmic, které si ho získaly s časem 17,460. A na třetím místě se umístily děvčata z Bělé, které dokázaly brát body za třetí místo již podruhé za sebou a stačil jim k tomu čas 18,076. Nejrychlejší proudařku jsme mohli sledovat při útoku žen z Malých Hoštic a běžela na levém proudu - 16,277.

A teď už rubrika smolaři a štístka tohoto kola. Nejdříve začneme smolaři. Jedněmi ze smolařů jsou určitě muži z Darkovic, kteří končí jako úplně poslední tým se zapsaným časem a jako poslední tým NHHL a zapisují teda pouze 6 bodů, což jim v boji o TOP TEN zrovna nepomůže. Dalšími smolaři jsou muži ze Strahovic, kteří na levém proudu předvádějí opravdu pěkný čas 16,979, ale vpravo sestřikují až v čase 25,881s. No a také Bohuslavice muži jistě berou výsledek ze Štěpánkovic jako zklamání, když v Kozmicích skončili na šestém místě a teď je to místo až sedmnácté s časem přes 22 vteřin. A v ženské kategorii máme také smolařky. Jedním z ženských týmu, který měl ve Štěpánkovicích smůlu jsou ženy ze Závady. Holky svůj útok nedokončily kvůli nezapojenému B do mašiny a odvážejí si tedy pouhých pět bodů za účast.  Dalšími smolařkami jsou holky z Píště, na osmém kole dokázaly děvčata bodovat za třetí místo, ovšem od té doby se trápí, minulý týden v Kozmicích N a teď vysoký čas přes 31 vteřin, což znamená úplně poslední příčku s dokončeným časem. 
A jdeme na štístka, tím jsou samozřejmě opět muži z Kozmického Áčka, opět nám dokázali, že jejich proudaři umí mířit na terč a jako jediný tým pokořují hranici 15 vteřin. Další štístka jsou muži ze Závady A, kteří nám už 4 kola po sobě dokazují, že by měli patřit do špičky tabulky. No a také kluci z Bělé, kteří se nám po smolných dvou předchozích kolech vrátili mezi přední týmy. V ženské kategorii máme za štístka jednoznačně holky z Malých Hoštic, ukázaly nám nejrychlejší sestřik a už podruhé za sebou nejrychlejší útok. Uvidíme, jak to s jejich stoupající formou půjde dále. Další štístka jsou holky z Bělé, které už podruhé za sebou dokázaly urvat třetí místo, což se jim určitě po nepovedených předchozích kolech velmi hodí.

Chválíme: Organizace, hodně výsledkových tabulí

Co zlepšit:

Jana Kubošková, spoj savic, Závada ženy

Za mě soutěž hodnotím kladně, občerstvení super, osvětlení trati také dobré. Co se týče náběhu k základně a následně ke kádi, bylo bez problémů, některým však mohla dělat problém kanalizační příčka, která se nacházela před základnou, ale to už je jen detail. Zaměřila bych se spíše na lepší zakrytí kanálu, který se nacházel na pravé straně trati a dělal tak nejednomu proudaři starosti. Bohužel velké mínus byly technické problémy s plátnem, které většinu soutěže neukazovalo průběžné výsledky. A naopak plusové body bych dala autíčku, co vozilo občerstvení k terčům.

Attachments:
Download this file (výsledky štěpánkovice.pdf)výsledky štěpánkovice.pdf[ ]387 kB

2017.08.18 Kozmice 9. kolo

Tentokrát jsme se setkali hned po týdnu na dalším kole NHHL a to 18.8.2017 na hřišti v Kozmicích. Trať je kombinací náběhu ze zámkové dlažby a přechodu na kvalitní travnaté hřiště, na první pohled to vypadá na velice rychlou trať, ale zde to kupodivu tak není.
V pátek večer se sjelo do Kozmic 37 družstev, z toho 11 ženských a 26 mužských. Mezi muži se postavili na start jako první borci z domácího teamu A a posadili laťku tak vysoko, že už se je nikomu nepodařilo sesadit z vedení, čas 15,462s, druhé místo vybojovali hasiči ze Služovic, čas 15,644s a na třetí místo se protlačili muži ze Závady, čas 15,739s, kteří měli nejrychlejší shoz soutěže na jednom terči 14,741s. U žen byly nejryhlejší holky z Malých Hoštic, čas 17,423s. Druhé skončily těsně domácí hasičky, čas 17,429s a třetí pak hasičky z Bělé s časem 18,276s.
Za štístka kola bych považoval vítěze obou kategorií, holky z Malých Hoštic konečně naplno ukázaly své kvality a chlapi z Kozmic A ukázali všem, že i doma se dá vyhrát. Naopak za smolaře bych označil team Kozmice C s nedokončeným pokusem a ženy z Markvartovic, které s nej shozem na jednom terči (16,309s) skončily po obrovském prostřiku na pravém terči až páté.
Chválím: perfektní trať, osvětlení, ozvučení, široká nabídka chutného občerstvení, komentátoři znalí prostředí NHHL
Co zlepšit: velká fronta na pivo, vadná startovací pistol (bohužel asi nepředvídatelná závada se projevila právě na domácí soutěži, je to malý kaz na kráse jinak bezvadné kozmické časomíry), rozhodčí na základně-postupem večera jsem měl pocit, že polevuje ze své proslulé přísnosti
.

Attachments:
Download this file (Kozmice.pdf)Kozmice.pdf[ ]390 kB

2017.08.11 Martinov - 8.kolo

Po čtrnáctidenní pauze jsme se mohli opět vydat na jedno z kol NHHL a minulý pátek se toto kolo konalo v Martinově. Martinovští hasiči si k pořádání vybrali první srpnové kolo a všichni byli zvědaví, jak toto kolo dopadne. Proč? Protože se jedná o již tradiční trať, která se koná celá na asfaltu. Většina družstev se sem obává jezdit, všichni jsme si zvykli na travnatou plochu, že se bojíme tvrdého povrchu a není divu. Veškeré závody, které se v minulosti odehrávaly na asfaltu, se přemisťují na hřiště popřípadě si hasiči dělají své areály s travnatou plochou. I proto je Martinovská trať jedinou vlaštovkou v seriálu NHHL, která zůstala na tvrdém povrchu. Pojďme se podívat, jak to tedy v Martinově dopadlo.

Do Martinova přijelo porovnat síly celkem 26 mužských týmů a 11 ženských. Z této sestavy se nejlépe dokázalo zadařit týmu, který běžel úplně jako první v pořadí, a nebyl to nikdo jiný než muži z Pustkovce, kteří dokázali dokončit svůj pokus v čase 15,020 (PP 14,610). Druhý tým, který dokázal nejlépe zaběhnout a dojít si pro pohár za druhé místo jsou muži z Komárova, kteří dokončili v čase 15,230s a rychlejší měli opět pravý proud 14,890s. První ligový tým, který dokázal nejlépe zaběhnout, jsou muži z Kozmického béčka, kteří dokončili v čase 15,380s. Nejrychlejší proudař večera přijel s Kozmickým Ačkem a terč shodil v čase 14,600s.

V ženské kategorii se to opět mlelo a to se nám líbí. Na prvním místě nás v Martinově nic nepřekvapuje, když si pro pohár s jedničkou přišly holky z Kozmic (LP 16,830, PP 17,840). Proč nepřekvapuje, holky z Kozmic už vyhrály 5 kol z osmi a nevadil jim u toho ani více než vteřinový prostřik. Na pomyslný stupínek s dvojkou si přišly stoupnout holky z Bohuslavic, které dokázaly zvládnout dokončit v čase 18,110s. No a na třetím místě se v Martinově dokázaly dostat holky z Píště, které svůj útok zvládly za 19,690s. Nejlepší sestřik předvádí levá proudařka z Kozmic, která shodila terč v čase 16,830, takže proudařům z Kozmic se zde opravdu zadařilo.

A máme tady kategorii štístka tohoto kola. Za ty musíme jednoznačně zvolit muže z Kozmického Béčka, kterým se útok opravdu povedl a z ligových týmů se umístili na prvním místě a berou tedy plný počet 21 bodů. Další štístka jsou muži z Bohuslavic, kteří snad konečně prolomili smůlu a z ligových týmů se umístili na třetím místě. No a když jsme u Bohuslavic, musíme za štístka zvolit také Bohuslavické ženy, kterým se opět útok povedl a berou body za druhé místo. No a v ženské kategorii se v Martinově také zadařilo ženám z Píště, které útok dokončili na třetím místě, a to je pro ně zatím nejlepší umístění v dosavadním ročníku NHHL.

No a smolaři nechyběli ani na Martinovském kole. V mužské kategorii volíme za smolaře jednoznačně muže z Bělé, kteří sice předvedli na jednom terči čas 15,74 ovšem pravý proudař to prostříkal až na 18,67 a kluci tak berou pouhých 11 bodů do tabulky a to pro ně znamená odsun z prvního místa až na třetí příčku průběžného pořadí. Dalšími smolaři jsou muži z Kozmic A, respektive jejich levý proudař.  Na pravo dokázali zaznamenat čas 14,60s, což byl také nejrychlejší sestřik večera, ale bohužel vlevo se terč myl až na výsledných 17,22. A do třetice Markvartovičtí muži, kteří si vezou domů N a pouhých 5 bodů do tabulky, jakožto jediný ligový mužský tým. No v ženské kategorii máme za smolaře hned favoritky, které dost lidí tipovalo na první příčky. Jedním z nich jsou Malé Hoštice, které si díky eNku připisují pouze pět bodů, a dále Závada ženy, které dokončují až s vysokým časem 31,150, když levé proudařce vypadala za běhu proudnice z rukou. V tipovací soutěži se nejblíže výslednému času přiblížil tipér Vladko, který tipoval čas 15,021, takže se trefil naprosto přesně. A v ženské kategorii nejlépe tipoval Kuba Baďura, který tipl čas 17,125 což zas tak blízko není, ale byl vlastně nejblíže, protože většina tipovala čas pod 17 vteřin.

Chválíme: Velké koberce pro proudaře na záklek, osvětlení

Co zlepšit: občerstvení, málo míst k sezení

Petra Borunská, levý proud, Štěpánkovice

Soutěž v Martinově bych hodnotila kladně. I přesto, že je trať na betonu, je docela rychlá a je to zase něco jiného oproti jiným soutěžním. Pochválila bych osvětlení, vše bylo dobře vidět, jak základna, tak i u terčů. Jídlo jsme neochutnali, tak nemůžu hodnotit.

Patrik Harasim, pravý proud, Služovice

Martinovská soutěž mne nějak moc nezaujala, ale co se mi líbí, je osvětlení trati, bylo celkem pěkně vidět a že se dalo sedět kolem trati, dále jsem rád za koberce pro proudaře vpředu u terčů. Co se mi moc nelíbí, tak že je kratší náběh a celá trat na asfaltu, ale každý tým měl stejné podmínky. Dále se mi moc nelíbilo, že před základnou stála voda.

Attachments:
Download this file (Martinov výsledky 8 kolo.pdf)Martinov výsledky 8 kolo.pdf[ ]386 kB

2017.07.28 Bělá - 7. kolo

Report 7. kolo NHHL Bělá

Poslední pátek v červenci patřil Bělským hasičům, protože pořádali již sedmé kolo NHHL. Liga se nám Bělským sedmým kolem přehoupla přes svou půlku a chybí nám už jen posledních šest kol, a teď to pojede pěkně z kopce, jedno kolo za druhým. Nicméně, v Bělé na hřišti bylo již od rána rušno, vše se připravovalo, jak je u nich zvykem, do posledního puntíku. Odpoledne se nad Bělským hřištěm, kde soutěž každoročně místní hasiči pořádají, prohnala průtřž mračen, ovšem meteoradar hlásil, že to nepotrvá dlouho. No a jako každý rok, byla v Bělé večer pořádná zima, ale ani to neodradilo týmy dorazit na noční soutěž.


Do Bělé se sjelo celkem 43 družstev, což je v aktuálním probíhajícím ročníku zatím největší účast. 31 mužských družstev a 12 ženských. Pojďme se tedy podívat, jak to všechno dopadlo.
V mužské kategorii opět dominovali Kozmice A, které dokázali opět jako jediné družstvo výsledný čas stlačit pod 15 vteřin (14,814) a už podruhé za sebou tak vyhrávají celou soutěž, no tak jsme tedy zvědaví jak to bude pokračovat dále. Pro pohár za druhé místo si přijeli muži až ze Slovenského Hliníku nad Váhom a výsledný čas 15,218. A třetí místo brali muži ze Svinova, kteří dokázali svůj pokus dokončit v čase 15,296. Nejrychlejším proudařem se stal Slovenský pravý běžec z Hliníku nad Váhom (14,544). 
V ženské kategorii se nám to pěkně míchá. Nejvíce překvapit dokázaly děvčata ze Závady, které skončili na prvním místě, což až tak překvapující není, ale tomu času neuměly uvěřit ani ony samotné (16,900) a děvčata přepisují traťový rekord. Druhé místo získaly ženy z Kozmic, které si zapsaly výsledný čas 17,099s. A stejně jako jejich muži, pohár za třetí místo si domů odvezly děvčata ze Svinova (17,380). Nejrychlejší proudařkou se v tento pátek stala levá sprinterka z Markvartovic (16,637). 

Štístka jsou dnes asi velmi jasná. Kozmice A, ne že by na takové časy tito chlapi neměli, ale dvakrát za poslední dvě kola, jako jediný tým startovky, se dostal pod 15 vteřin, jak v Bohuslavicích, tak v Bělé a obě tyto soutěže vyhráli. V ženské kategorii je to jednoznačně Závada, která všechny překvapila dosaženým časem pod 17 vteřin a přepsala tak rekord Bělské tratě. Další štístka jsou muži ze Vřesiny, kteří sice skončili na šestém místě, ale před ně se dokázali nacpat 4 neligová družstva, a tak Vřesiňáci berou 20 bodovou nálož. Po těch nezdarech, které je minulá kola potkávala jsme rádi, že Vřesina konečně zabrala. No a pak musíme jednoznačně zvolit družstvo Bohuslavických žen, které svůj první pokus nedokončily, ale podaly protest a ten byl uznán, no na podruhé už to bylo lepší a holky končí 5. s časem 19,192s, kdyby však jeden z pořadatelů nezasáhl do jejich útoku, čas by měly hodně vysoký. 
Smolaři neboli smolařkami Bělské soutěže jsou jednoznačně domácí děvčata. Bělské ženy na domácí soutěži v roce 2015 měly N, v roce 2016 zakončily až s vysokým časem přes 38 vteřin no a letos opět eNko. No a dalšími smolařkami jsou ženy z Píště, kde se košík šrouboval na několikrát. A na košíku měli problém i muži z Kozmic B, kdy po skončení útoku nebyl košík našroubovaný na savici. 

Opět nám proběhla tipovačka. Na Bělském kole nejlépe výsledný vítězný čas u mužu tipoval David, který si tipnul čas 14,811. mezi ženami byl nejblíže tipér Tom, který si tipnul vítězný čas v ženské kategorii 16,89.

Chválíme: Promítání útoků

Co zlepšit: Občerstvení (tvořily se dlouhé fronty)

Petra Bochňáková, levý proud, Malé Hoštice
Krásně osvětlená rychlá trať na hřišti, které neni co vytknout, snad jen to, že na ní máme smůlu. Skvěle řešené plátno a parádní hudba, každému kdo chtěl hráli na základně jejich písničku. Doporučila bych na příští rok přece jen větší zásobu Hambáčů a co se týče langošů mohli se dělat trošičku déle, ale to je na většině soutěžích dosti podobné. Soutěž byla dobře zorganizovaná a pořadatelé byli vždy ochotní a snažili se všem vyhovět!

Tomáš Kupka, spoj savic, Děhylov
Můj názor na soutěž je velmi pozitivní. Šlo vidět kus odvedené práce jak na této noční soutěži, tak na celkovém družstvu mužů a žen z Bělé v letošní sezóně. Trať byla dobře připravená, hudba na výběr, zpětné promítání videí zrovna odběhnutých družstev. Jídlo jsem také okusil a byl jsem také spokojený výběrem piva, i když jsem chodil ke konkurenci na naši oblíbenou Ostravu 😀
Za mě nemám opravdu žádnou výtku, protože každý máme svůj názor.
Klukům i holkám (motorkám) přeju spoustu kvalitních úspěchů v této letošní NHHL sezóně.

Attachments:
Download this file (Výsledky bělá.pdf)Výsledky bělá.pdf[ ]391 kB

2017.07.21 Bohuslavice - 6. kolo

21. 7. 2017 to je to datum, které měli Bohuslavičtí ve svém kalendáři zaznačeno červeně. Proč? Protože pořádali už šesté kolo Noční Hlučínské Hasičské Ligy. No určitě jim v pátek ráno po probuzení neudělalo radost počasí, které nestálo za nic. Nepřestávající déšť jim jistě nadělal nové vrásky na čelech. Ale v Bohuslavicích poprosili dobře hasičského Boha, který jim v poledne přestal smáčet trať, a tak nebránilo nic tomu, aby se vše začalo chystat a přesně ve 22:00 vyběhl první tým jejich soutěže!

V Bohuslavicích se běhá na novém náběhu ze zámkové dlažby s přechodem na trávu místního hřiště. Dalo se čekat, že zde budou padat rychlé časy, ale Bohuslavické terče jsou zrádné, o čemž se už v minulosti hodně proudařů přesvědčilo. Pojďme se podívat, jak vypadala letošní noční soutěž.

V Bohuslavicích se opravdu zadařilo mužům z Kozmického Áčka, kteří zde dokázali vyhrát s časem 14,87s a jako jediný mužský tým svůj výsledný čas dostávají pod patnáct vteřin. Druhé místo si pro sebe urvali muži z Komárova s časem 15,65. A pro placku s trojkou si přišli kluci ze Služovic, kterým se povedlo svůj útok dokončit v čase 15,66s. Nejrychlejší shoz v mužské kategorii jsme mohli vidět při útoku Závadského Ačka, když jejich levý proudař dokázal shodit svůj terč v čase 14,39s.

V ženské kategorii opět jasně dominovaly ženy z Kozmic a Markvartovic. Obě družstva v Bohuslavicích dokázala pokořit hranici osmnácti vteřin. Kozmice ženy první místo (17,29s) a Markvartovice ženy druhé místo za čas 17,56s. Třetí příčku obsadily ženy ze Závady s časem 18,05s. Nejrychlejší proudařka běžela vpravo za tým Markvartovice a dokázala terč shodit v čase 16,95s.

Štístka Bohuslavického kola musíme jednoznačně volit domácí ženy, které se sice umístily na čtvrtém místě, ale když vezmeme v potaz, že už od Píštěckého druhého kola se jim lepí smůla na paty, je to opravdu dobrý výsledek. Dále určitě muži z Kozmického Áčka, kteří jako jediní prolomili hranici patnácti vteřin a s druhým místem na denní soutěži v Bohuslavicích ukazují, že je to letos jejich oblíbená trať.

No a teď smolaři. Těch máme opět trochu více. Domácí družstvo mužů se na domácí trati jistě chtělo odpoutat ode dna tabulky, ale kluci vzadu na savicích jim to nedopřáli a s časem 18,6 jistě spokojení nejsou. Závadské Áčko, které na levém proudu předvádí nejrychlejší shoz soutěže, ale vpravo je to vysoko až 22,53s. S takovým výsledkem z Bohuslavic určitě odjíždět nechtěli. Kozmice C měli ten stejný problém. Vlevo 15,15s, vpravo 22,70s. A nesmíme zapomenout na Vřesinu. Pravý proudař shazuje za 14,66s, ovšem levý proudař nezvládl zapojit proudnici a dokončuje až v čase 37,33, a tak Vřesina končí ve výsledkové tabulce jako poslední tým s časem. V ženské kategorii se svým výsledkem určitě nebudou spokojené ženy z Malých Hoštic, které si do ligové tabulky připisují nejméně bodů.

Výsledky z tipovací soutěže už máme na facebookových stránkách, přesto se zmíníme, že nejlépe dokázal výsledný čas v mužské kategorii trefit tiper Wenca, který tipoval čas 14,856. V ženské kategorii zabodoval Fotr Prass, který tipoval nejblíže výsledný čas 17,259s.

Chválíme: Osvětlení tratě

Co zlepšit: ze startu se neměřili hadice

Kristýna Tessarzová, pravý proud, Markvartovice

Bohuslavická trať je v celku dobrá. Pozitivní je, že náběh na základnu neklouže a trať byla skvěle osvětlena, takže žádnému z diváků nic neunikne. Co je dobré, tak na startovní čáře jsou si všichni hodně blízko u sebe, což napovídá pěknému sblížení tým. 🙂 Velké mínus byla podle mě časomíra, která nefungovala tak, jak by měla. Co se týče občerstvení, tady bych pár vítek našla, hamburger byl přeplněn zelím, studené klobásy a teplé pivo. Ale na to, že se konal teprve druhý ročník této soutěže, tak jde vidět, že organizátoři se snaží, aby jejich soutěž byla rok od roku lepší.

Václav Koterec, rozdělovač, Darkovice
Výborné soutěže se špatně kritizují. Myslím, že není co zásadního vytknout. Super komentář vytvořený speciálně pro každé družstvo, skvěle připravená trať i s osvětlením, pestrá nabídka jídla i ostatního občerstvení.
Našel bych pár věcí, za které ale pořadatel nemůže a nijak je neovlivní.
Je škoda, že před soutěží zapršelo a počet parkovacích míst se tak velice zmenšil, takže chválím sousedy, kterým nevadilo, že se parkuje na jejich pozemcích.
Závěrem bych podotkl, že mají všichni moc rychlé mašiny, ale jak říkám, za to pořadatel nemůže.

Attachments:
Download this file (Výsledky-Bohuslavice.pdf)Výsledky-Bohuslavice.pdf[ ]386 kB

2017.07.07 Závada - 5. kolo

Po nejdelší pauze, kterou měla naše liga vepsanou v kalendáři nás čekalo 5. kolo tentokrát v Závadě. Závadské hasiče docela silně vystrašily mraky, které se pár hodin před začátkem soutěže zastavily nad jejich hřištěm. Naštěstí i přes to, jak to vypadalo, se přes Závadu přehnala jen 5minutová bouře, a tak Závadským nebránilo nic v tom, odstartovat svou soutěž, aniž by jejich trať byla nějak podmočená.

Do Závady se sjelo 25 mužských družstev a 13 družstev ženských. Pojďme se tedy podívat, jak soutěž probíhala.

V Závadě zvítězilo mužstvo z Trojanovic, které jsme letos viděli na ligovém kole naší NHHL-ky vůbec poprvé a s časem 15,135s se ukázalo opravdu v dobrém světle. Pro pohár za druhé místo si došli chlapci z Děhylova, a tak se poprvé v letošním ročníku mohli postavit na bednu (15,295). Třetí příčku obsadili muži z Bělé s časem 15,737. Nejrychlejším proudařem pátého kola se stal pravý proudař z Děhylovského týmu, který dokázal svůj terč shodit v čase 14,566 a jako jediný se dostat pod 15 vteřin.

V ženské kategorii se letos jistě očekávalo, že se pár týmu dostane pod 18 vteřin. Bohužel, ženám se v Závadě moc nedařilo a podle toho vypadají také časy. Na třetím místě skončily holky z Markvartovic, které svůj pokus dokončili v čase 19,990. Druhé končí ženy z Malých Hoštic, které si v Závadě zapisují čas 18,707s. Pro pohár za první místo si však došly domácí děvčata (18,332). Nejrychleji shozený terč v ženské kategorii byl opět vpravo a nejrychleji ho shodila proudařka z Markvartovic (17,239).

Za štístka tohoto kola považujeme určitě ženy ze Závady, které dokázaly vyhrát a opět se trošku bodově přiblížit čelu tabulky. Další štístka jsou Kluci z Děhylova, kteří se snad opět vracejí na vrchol. Další parádní výkon předvedli muži ze Závady B, kteří se umístili na čtvrtém místě. No a nesmíme zapomenout na pěkné útoky Rohova, Štěpánkovic či Darkovic.
A teď smolaři. Těch je v Závadě opravdu hodně. Závadské áčko, respektive jejich levý proudař, který prostříkal více jak vteřinu a půl. Dále Bělské ženy, které díky rozpojenému spoji savic během útoku končí jako poslední se zapsaným časem. A pokračujeme, Kozmice A, vpravo skoro 3 sekundový prostřik. Martinov ženy taktéž vpravo více než 2,5 vteřinový prostřik. No a jistě s časem nebudou spokojené ani Kozmické ženy. A když připočítáme diskvalifikaci Kozmického Béčka, máme z toho takřka černý pátek pro Kozmice.

Tipovací soutěž: V mužské kategorii se nejblíže výsledku dostal tipér Jakub Baďura, který si tipnul výsledný čas 15,18. V ženské kategorii všichni tipující sázeli na to, že vítězný čas bude pod 18 vteřin, nicméně se tak nestalo a nejblíže se opět dostal Jakub Baďura, který tipoval nejvyšší 17 ze všech (17,89). Tipy najdete na https://www.hasicskasoutez.cz/Zavada_07.07.2017/tipy/

Chválíme: Promítání výsledků či startovního pořadí na velké plátno, hudba a ozvučení, velký výběr občerstvení

Co zlepšit: Startér stál dost daleko od startovní čáry a některé týmy si stěžovaly, že neslyšely jeho povely (vina pořadatele, stan pro startéra byl umístěn daleko)

Monika Motyčková, Martinov, rozdělovač

Soutěž v Závadě patří mezi mé oblíbené. Trať perfektní, která dává možnost ukázat kvalitní výkony, dobře nasvícená. Také doplnění o plátno se startovkou bylo super. Občerstvení bylo dostačující a chutné. Hodnotím to jako velmi vydařenou soutěž.

David Havrošek, Markvartovice, pravý proud

Soutěž v Závadě je kvalitní každým rokem, líbí se mi tam. Je tam rychlá, rovná a kvalitní trať. Organizátoři zase mile překvapili a dodali velké plátno s projektorem, super novinka, šlo vidět kdo kdy běží a časy teamu. Za mě super soutěž. Dost družstev a velké překvapení u mužů, nejvíce jsem koukal na team Bělé, krásný útok. Naopak u žen mě překvapilo jak může být jeden terč zákeřný, ale i tak se bylo na co koukat. Takže super soutěž!!! Jsem zvědav na příští rok.

Attachments:
Download this file (5 kolo závada.pdf)5 kolo závada.pdf[ ]388 kB

2017.06.09 Markvartovice - 4. kolo

Přesně čtrnáct dní. Taková byla pauza mezi 3. a 4. kolem NHHL, které se konalo v Markvartovicích. Marvartovičtí jako jediní pořádají své kolo v měsíci červnu, a tak nás čeká opět dlouhá pauza.

Markvartovická soutěž je vždy velmi pečlivě připravována několik dní předem, což také zaregistrovala většina návštěvníků Marvartovického areálu hned po příchodu. Velké lešení s obrovským banerem vás upoutá okamžitě. Pěkně zastřižený trávník, skvělé osvětlený asfaltový náběh a letos se také domácí předvedli se zbrusu novou nádhernou základnou. Markvartovickou trať většina lidí považuje za nejrychlejší trať našeho seriálů. Loni zde první dvě mužská družstva dosáhla na čas pod patnáct vteřin. Pojďme se tedy mrknout, jak tomu bylo letos.

V mužské kategorii to letos tak rychlé jako loni nebylo. Ani jeden tým z první trojice se pod 15 vteřin nedostal, ale chybělo málo. Vezmeme to od třetího místa. Na třetím místě se umístily Kozmice C s výsledným časem 15,218s (vlevo to bylo 14,497s). Na druhou příčku se opět vyšvihla Bělá a to díky času 15,113s. A na prvním místě, věříme, že k radosti všech domácích fanoušků, se umístily Marvartovice, kterým se povedlo poprvé vyhrát svou vlastní soutěž a to díky dosaženému času 15,041s. Vlevo to bylo 15,039s, a tak jejich proudaři předvedli opravdu vyrovnaný sestřik. Nejrychlejší proudař Markvartovické soutěže byl pravý proudař z družstva Proskovice A, který dokázal svůj terč shodit za 14,213 sekund.

V ženské kategorii se očekávaly také nějaké časy pod 17 vteřin. Ačkoliv v loňském roce na této trati nepadl ani jeden, letos tomu však bylo jinak. První místo pro sebe uchvátily ženy z Kozmic, kterým se jako jedinému týmu povedlo dostat oba terče pod magickou hranici sedmnácti vteřin. Výsledný čas 16,833s (vlevo dokonce 16,498s), holky tak překonávají zdejší traťový rekord. Druhé místo obsadily ženy z Malých Hoštic s časem 17,046s (rychlejší opět levý terč 16,752s). Pro pohár za třetí místo v ženské kategorii si zašly domácí holky z Markvartovic (17,052s). Už třetí kolo za sebou se na první tři příčky dostaly pouze tyto týmy. Nejrychlejší proudařkou je levá Kozmická sprinterka (16,498).

Štístka jsou pro toto kolo docela jednoduchou volbou. Samozřejmě musíme volit domácí Markvartovický mužský tým, za to, že dokázal vyhrát svou soutěž a evidentně tomu sami neuměli uvěřit. Dalšími šťastlivci jsou podle nás ženy z Malých Hoštic. Markvartovickou soutěž si zaběhli dvakrát. Poprvé útok měli rozběhnutý taky velice dobře, nicméně levá proudařka neuměla sestřiknout svůj terč a jistě by s výsledkem holky spokojeny nebyly a na druhé místo by nestačil. Jenže zasáhla vyšší moc a holkám praskla hadice, a tak mohly svůj útok opakovat a holky mohou být s výsledkem velmi spokojené.

Smolařů máme v tomto kole opět více. Smůlu měli jistě kluci ze Závady, kteří určitě chtěli předvést lepší výkon. Levý proudař nechal klubko na základně a béčkař jim cvakáním na základně taky nepomohl. Další smolaři jsou také ze Závady, konkrétně jejich ženské družstvo. Kvůli špatně spojenému béčku na mašině si holky odvážejí N-ko a tedy pouze pět bodů. No a do třetice zde máme Děhylov. Většina týmů čekala, co Děhylov předvede, protože startovali až na úplném konci startovního pole. Bohužel však spojař savic podklouzl nebo nestíhal, snažil se savici chytat, a tak celou savici i s košem musel odtáhnout košíkař.

Od tohoto kola zde máme novinku. A tím je tipovací soutěž. V mužské kategorii většina tipařů věřila, že vítěz jistě bude mít čas pod 15 vteřin. To se nestalo, a tak se nejblíže dostala tipařka Verča Tomaškovičová, která tipovala vítězný čas 14,90s. No a Verča si může hned zapsat druhý zářez, protože i v ženské kategorii byla nejblíže vítěznému času se svým tipem 16,86s.

Chválíme: trať (osvětlení, základna, značky), mikrofon, který měl startér, rozhodčí

Co zlepšit:???

Aneta Polomská, béčka, Píšť ženy

Soutěž v Markvartovicích, která se konala 9.6.2017 byla velice dobře organizovaná. Bežecká trať byla kvalitně nasvícena jak pro soutěžící tak pro diváky, také nesmím zapomenout na značky pro rozhození hadic či postavení rozdělovače bylo vše krásně vidět. Startovka byla také pěkně uspořádána, týmy bežely, tak jak se nahlásily. Počasí nám také pěkně vyšlo. Občerstvení bylo dostačující a chutné. Akorát bych vytkla ty toalety, ale přežít se to dalo. Hudba byla skvělá a komentátor velice příjemný.

Jiří Bena, levý proud, Štěpánkovice

Soutěž v Markvartovicích patří už každoročně k TOP v NHHL a letos tomu nebylo jinak. Velká účast družstev, přesný začátek soutěže, nádherná základna (kterou může závidět kdejaký sbor), skvělý asfaltový náběh a kvalitní travnatý povrch (což svědčí o opravdu rychlé dráze), krásně osvětlená trať (značky, sestřiková čára, okolí kolem základny), dobré občerstvení a parkování. Mínus by se na této soutěži hledalo z mé strany zřídka, ale vzpomenul bych, co jsem zaslech, ty kadibudky. Tato soutěž má prostě grády a já osobně jsem se tam po povedeném minulém ročníku těšil, protože se mi na této dráze běhá úplně nádherně a opět se těším na další ročník.

Attachments:
Download this file (Výsledky Markvartovic.pdf)Výsledky Markvartovic.pdf[ ]388 kB

2017.05.19 Píšť -2. kolo NHHL

Report 2. kolo NHHL Píšť

19. 5. 2017 to je datum, které si pro pořádání letošní noční soutěže vybrali hasiči z Píště. Pro ně trochu neobvyklé, protože svou soutěž posunuli o týden později, než tomu bývalo v minulých letech. To je však jediná věc, kterou Píšťáci změnili. Jinak vše probíhalo, jak jsme byli zvyklí. Velkolepá show s ohňostrojem, který celou soutěž zahájil a tradiční velký výběr skvělého občerstvení přilákal spoustu fanoušků i družstev.

Trať je v Píšti do pořádného kopce, a tak většina týmů do poslední chvíle probírá strategii, jak útok provést co nejlépe. Hlavně lidem na stroji jedou mozkové závity do poslední chvíle a snaží se okoukat od ostatních, jak na to. Do Píště se sjelo celkem 36 družstev. Z toho bylo 25 mužských a 11 ženských týmů.

V mužské kategorii první místo jasně vyhráli muži ze Svinova s časem 16,408s. Druhou příčku obsadili muži z Kozmického céčka (16,756). A třetí místo brali borci ze Závady A za čas 16,873. Nejrychlejší sestřik předvedl borec na pravém proudu z Kozmic C, svůj terč shodil v čase 15,391. Potvrzuje tedy, že je to muž na svém místě, protože v Děhylovském prvním kole předvedl také nejrychlejší sestřik.

V ženské kategorii se dokonce měnil dosavadní rekord tratě. Ten pokořily holky z Markvartovic o více než vteřinu a půl a v Píšti tak berou první místo s časem 18,596s. Na druhém místě končí holky z Malých Hoštic (20,322) a napravují si tak reputaci z minulého kola. Třetí příčku obsazují ženy z Kozmic (20,518). Nejrychlejší proudařka je z Markvartovic a levý terč shodila v čase 18,048s, což je opravdu skvělý výkon.

Tak jako minulý týden byla obě Bohuslavická družstva štísky, ve druhem kole jsou smolaři. Holky nezvládly za čtyři minuty nachystat základnu, respektive jim ne a ne držet savice na klubku, a tak ani nevyběhly a do tabulky si připisují pouze pět bodů. Jejich kluci vyběhli, ovšem tak namotivováni, že strojník nedal předku šanci, a když k tomu připíšeme malé zaváhání na béčkách, je z toho opravdu vysoký čas a opravdu málo bodů. Ke smolařům však můžeme zařadit také úřadující mistryně NHHL z Martinova. Opět šílený prostřik na pravém proudu a holky se zatím drží na chvostu tabulky. Štíska volíme holky z Markvartovic, soutěž vyhrály, pokořily rekord tratě a zatím jsou po dvou kolech ligy na prvním místě v tabulce.

Chválíme: Chyby z loňska odstraněny, osvětlení, zábrany u startovní čáry, organizace

Co zlepšit:

Kateřina Michalíková, rozdělovač, Bělá ženy

Mě se soutěž líbila. Organizačně ji měli zvládnutou dobře, všichni dělali, co měli, aspoň z mého pohledu. Osvětlení bylo mnohem lepší než minulý rok, myslím, že i stav trati byl podstatně lepší. O jídlo a pití si myslím, že nouze nebyla, ostatně jako každý rok. Co se mi nelíbilo byla základna, která se nám zdála trochu zkřiva, ale dalo se to zvládnout. Trošku mě mrzelo i rozhodnutí hlavního rozhodčího o značkách na trati, ale co se dá dělat. Jo a našim holkám vadil furt kecající moderátor, který kecal do každé písničky a nakonec ani nevyhlásil, že jsme skončily čtvrté! :-D Ne, soutěž byla samozřejmě skvělá!

Daniel Kuděla, pravý proud, Závada B

Pořadatelé opět nezaháleli a nachystali nám nádhernou soutěž, počasí jim také přálo a boj o časy se protáhl až do ranních hodin a po celou dobu nás dostatečně zásobovali občerstvením. Celkově se jednalo o velmi povedenou soutěž v podání sousedů z Píště.

Attachments:
Download this file (vysledky píšť 2017.pdf)vysledky píšť 2017.pdf[ ]385 kB

2017.05.26 Darkovice - 3. kolo NHHL

V pořadí již třetí kolo za sebou v našem seriálu závodů Noční Hlučínské Hasičské ligy se konalo v Darkovicích. Hasiči z Darkovic si vybrali pro své kolo poslední pátek v měsíci květnu a všichni se těšili, že bude krásné počasí. To však vydrželo přesně do startu soutěže. S vyběhnutými prvními družstvy začalo docela hustě pršet, a tak se všichni obávali jak to zvládne Darkovická trať. Déšť naštěstí netrval dlouho a po chvíli pršet přestalo. I když žádní hasiči nejsou z cukru, běžet v dešti je docela nepříjemné.

Darkovické kolo je vůbec první ligové kolo pořádané na hřišti místního spolku sportovců. Proto je celá trať na trávě, jen kolem základny jsou koberce. Terče i časomíru mají Darkovičtí své, a tak se třetí kolo NHHL odehrává na nástřikové terče. Na toto kolo se sjelo 20 mužských družstev a 10 družstev něžného pohlaví.

Přistupme tedy k samotným výsledkům. Nástřikové terče jsou pro většinu týmů specifické a soutěží na tyto terče moc týmů přes rok neobjede, podle toho tedy vypadají i časy. V mužské kategorii se na prvním místě umístili chlapci ze Svinova s časem 18,682. Pohár za druhé místo si přišli s velkým jásotem převzít muži z Bělé, výsledný čas 21,194. Třetí místo obsadilo mužské družstvo z Kozmic C (21,861). Nejrychlejší sestřik, respektive nejrychleji dokázal naplnit terč levý proudař ze Svinova (18,575).

Ženskou kategorii ovládly ženy z Kozmic s časem 23,820. Na druhé místo se dostaly holky z Martinova a doufejme, že je to jejich znovuzrození po dvou nevydařených soutěžích (23,947), navíc to vypadá, že v Darkovicích se jim daří, protože loni zde skončily také druhé. Pohár za třetí místo v ženské kategorii si odnášejí ženy z Malých Hoštic s časem 24,020 a po druhém místu z Píště to vypadá, že letos chtějí šlapat favoritkám na paty. Nejrychleji dokázala naplnit terč pravá proudařka ze Svinova (20,889).

Za překvapení kola musíme volit muže z Bělé, kteří svým výkonem předvedly druhý nejrychlejší útok a mezi ligovými týmy dokonce nejlepší, a tak po nevydařeném Píšti si opět v tabulce polepšili a dostali se na třetí příčku. Za smolaře tohoto kola musíme označit košaře z Kozmického Áčka, který podklouzl a o káď si narazil žebra. Útok stihl dokončit, poté se však bez dechu a se zapadlým jazykem svalil na zem. Díky včasné pomoci však odešel po svých a za velkého potlesku, doufáme, že je již v pořádku a nic vážnějšího se mu nestalo. Nicméně těch smolařů můžeme označit více, muže z Bohuslavic či ženy ze Závady, které díky nezapojenému céčku na rozdělovači konči poslední. Zklamáním jsou pak nováčci z Chuchelné, kteří sice na soutěž dorazili, ale rozhodli se neodstartovat a tak přicházejí o body a propadají se na poslední místo.

Chválíme:
Co zlepšit: Startování (některé týmy odstartovali až na pátý pokus, ti šťastnější vyběhli už na třetí pokus), Startovka (byla v naproste tmě a sotva se dala přečíst, navíc docela velká tabule na to aby se zapisoval jen výsledný čas, zbylo spoustu místa a mohly se zapisovat časy obou terčů), osvětlení

Blanka Hanslíková, stroj, Kozmice

Soutěž v Darkovicích mě zklamala. Myslela jsem si, že když už se v minulých hodnoceních objevilo,   že „soutěž byla málo osvětlená a diváci, kteří se přijdou podívat, kteří tomuto sportu nerozumí, vidí jen osvětlené terče“, tak že se kluci nějak k tomu postaví, ale nestalo se.

Při placení startovného měly holky baterku, startovka taky bez osvětlení nebyla vidět. 

No a pak už ten největší problém, startovací pistole. Kluci, asi byste měli zakoupit novou pistoli, už má svou kariéru za sebou… Tento problém strašně soutěž prodlužoval. Padaly tam nadávky na startéra, ten ale tento problém neovlivní a jen ho to znervózňovalo. Pak startoval šílenou rychlostí…. A ke všemu na mnoho pokusů.
Co se týče občerstvení, zde jsme byli spokojeni.

Lukáš Moravec, koš, Strahovice

Jídlo měli dobré a systém startovky nám ani tak nevadil. Dobré zlepšení byly i světelné značky na trati, které minulý rok neměli. Ale měli si dát pozor na svoji časomíru, protože když některé týmy startovali na pátý pokus, tak to moc ideální není. Taky mohla být lepší hudba, která by líp navodila atmosféru nebo lepší komentář k soutěži.

 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=LoVbvA9sX_I

Attachments:
Download this file (Výsledky Darkovice 2017.pdf)Výsledky Darkovice 2017.pdf[ ]383 kB

2017.05.12 Děhylov - 1.kolo NHHL

Vypadalo to, že se nám počasí před prvním kolem NHHL udobřilo, a že konečně to bude počasí, které my hasiči máme rádi. Celý čtvrtek i pátek bylo krásně teplo a spousta týmu ho využilo k vytrénování formy na naši první soutěž v Noční Hlučínské Hasičské lize. Jenže i počasí si umí říct své pořádné slovo, pokud jde o formu v letošním roce. A své o tom ví jistě Děhylovští hasiči, kterým přibyla ne jedna vráska na čele, když jim pár hodin před startem soutěže začaly po trati lítat hromy a blesky společně s provazy vody. Naštěstí do začátku soutěže se počasí umoudřilo, a když se přidá dobře odvedená práce hasičů z Děhylova, nic nebránilo odstartovat letošní ročník ligy.

Trať v Děhylově všichni známe, náběh travnatý s přechodem na zámkovku. Trať mírně z kopce, což vždy znamená rychlé časy. Kupodivu trať snesla i odpolední přívalový déšť a v důstojných podmínkách mohlo odzávodit všech 26 mužských a 14 ženských družstev.

Nejrychlejší útok večera nám ukázali muži z Tošovic, kteří měli startovní číslo dvě, a tak jsme hned od začátku viděli kvalitní časy. Ovšem Tošovické už nikdo překonat nedokázal, a tak vítězí s časem 15,498. Druhou příčku obsadili s velmi pěkným útokem muži z Bohuslavic (15,997). A pro pohár, respektive Bohoušův krygel za třetí místo si došli muži z Hukovic za útok s výsledným časem 16,045. O nejrychlejší sestřik se v Děhylově postaral pravý proudař z Kozmického Céčka, který sestřikl terč za 14,981. Toto byl také jediný terč za celý večer, který byl shozen pod patnáct vteřin.

V ženské kategorii se bylo taktéž na co dívat, ostatně jako vždy. Na prvním místě končí holky z Kozmic (18,369). Z druhého místa se mohly radovat holky z Markvartovic s časem 18,436. Na pomyslnou bednu s číslovkou tři si vyskočily holky z Bohuslavic, které svůj útok zvládly s časem 18,597. Nejrychlejší sestřik v ženské kategorii předvedla levá proudařka loňských vítězek naší ligy. Martinovu se na LP rozsvítil čas 17,560s, ovšem pravý terč se zastavil až v čase 22,894s, a tak holky obsadily až jedenáctou příčku. Podobně dopadly i holky z Malých Hoštic, tady však byl ten prostřik ještě větší.

A samozřejmě jak jste zvyklí z loňských článku i letos pro vás budeme vybírat smolaře a překvapení kola. Za překvapení určitě musíme volit oba Bohuslavské týmy. Muži z Bohuslavic se umístili na druhém místě. Bohuslavické holky předvedly také moc pěkný útok a v ženské kategorii se umístily na třetím místě. Obě tyto družstva si tak po prvním kole připisují pořádnou dávku bodů do tabulky. No a smolaře máme taky jasné. Pořádnou dávku smůly si vybrala celá parta, která dorazila ze Štěpánkovic. Jak ženám, tak mužům se útok nepovedl a tak si oba týmy vykoledovali nepopulární N-ko. Máme však za sebou teprve první kolo a věříme, že Štěpánkovice ještě předvedou, co umí.

Chválíme: Ozvučení, přehledná startovka, organizace

Co zlepšit: Příliš mnoho rozhodčích na základně a každý si vykládal pravidla jinak. Tma na trati, diváci neviděli, co se na trati děje.

Veronika Plušková, Bohuslavice ženy, pravý proud

První kolo NHHL bylo super, až na to počasí, bohužel. Ale nám se soutěž líbila, trať byla dobrá, až na tu tmu. Opravdu nešlo nic vidět. Takže asi to je jediné minus. Jinak samé pozitiva, dobrý DJ, laskaví lidé u občerstvení, i když promočená, tak dobrá trať a to je asi tak všechno. Jako první kolo se to povedlo.

Jiří Lasák, Rohov, Béčka

Další vydařený ročník noční Děhylovské soutěže. Organizace byla na jedničku a zábava taky nechyběla. Velice nás potěšily úsměvy obsluhy ve stáncích, kdykoliv jsme se za nimi zastavili.

Nikomu se nelíbilo bláto za terčema, ale to asi nikdo ovlivnit nedokáže. Jediná škoda je, že další ročník nás čeká zase až za rok.

Video: https://www.youtube.com/embed/7eheh6hM1Qc

Attachments:
Download this file (Výsledky Děhylov.pdf)Výsledky Děhylov.pdf[ ]389 kB

Strana 1 z 2