Kola ligy 2018

2018.06.08 4. kolo Markvartovice

Minulý pátek se konala opět jedna z nejoblíbenějších soutěží NHHL, což jasně dokazují také každoroční ankety, kde se tato soutěž umisťuje vždy na předních příčkách. Markvartovičtí hasiči se každoročně snaží svou soutěž absolutně vyšperkovat, o čemž svědčí naprosto perfektně připravená trať, krásná základna nebo letošní pouštění mlhy při dokončení útoků jednotlivých družstev.

Letos zavítalo do Markvartovic 24 mužských družstev a 11 družstev žen. Jak tato soutěž před dlouhou pauzou v NHHL dopadla?

V mužské kategorii si opět vyskočili na bednu s číslem 1. muži z Děhylova. Dosáhli toho časem 14,669s. Muži z Děhylova se už potřetí za sebou dostali do top 3 (první místo v Děhylově, druhé místo v Darkovicích a opět první místo v Markvartovicích) a tak to vypadá, že cestu za obhajobou titulu zahájili hned od začátku tohoto ročníku. Druhé místo si v Markvartovicích vysloužili muži z Bohuslavic za svůj útok s konečným časem 14,992s. A trojku nejlepších uzavírají Kozmice A s výsledným časem 15,207s. Nejrychlejší shoz při dokončeném útoku předvedl levý proudař při pokusu družstva Kozmice A (14,467s).

V celkové tabulce se nám tak na prvním míst osamostatnil Děhylov s osmibodovým náskokem na druhé Kozmické Áčko, které má 68 bodů. Třetí místo po čtvrtém kole okupuje Závada s 63 body.

Ženskou kategorii ovládly ženy z Kozmic, jejich výsledný čas je 17,394s. S pohárem za druhé místo opouštěly Markvartovickou soutěž ženy z Bohuslavic (17,671s). Třetí příčku této soutěže obsadily ženy ze Svinova s časem 17,732s. Nejrychlejší proudařka běžela opět na levém proudu a opět to bylo při pokusu žen z Markvartovic (16,868s).

Tabulka součtů bodů po čtvrtém kole nám ukazuje, že první místo patří holkám z Markvartovic, které mají prozatím 50 bodů. Druhé místo patří Kozmickým ženám, které prozatím nasbíraly 46 bodů. Na třetí příčce se nám zatím drží děvčata ze Závady, které mají bodů 42.

Dnes začneme smolařema, kterých v tomto kole je opět hodně. Muži ze Štěpánkovic, kteří sice svůj útok dokončili, ale kvůli přešlapu proudaře bohužel odcházejí s eNkem. Kozmice C, na pravém proudu jeden z nejrychlejších sestřiků, ale bohužel levý terč se shodit nepovedlo, a tak si tento tým zapisuje pouhých 5 bodů do tabulky. Vřesinští muži sice letošní ročník rozjeli velmi pěkně, nicméně poslední dvě soutěže vždy uzavírají výsledkovou listinu, a tak si už podruhé letos vysloužili titul smolař soutěže. A v neposlední řadě zde musíme zmínit muže z Markvartovic, kteří loňskou domácí soutěž vyhráli, letos se jim útok nepovedl, kvůli rozpojenému Béčku. V ženské kategorii jsou smolařkami ženy z Píště a Malých Hoštic, když jejich proudařky předvedly více než 1,5 vteřinové prostřiky. 

Za štístka tohoto kola musíme jednoznačně považovat obě družstva z Bohuslavic. Muži předvedly velmi pěkný útok a letos poprvé se dostali pod hranici 15 vteřin a končí tedy na druhém místě. Stejnou příčku si vysloužily jejich děvčata, která se ke své velké radosti dostala pod hranici 18 vteřin.

Attachments:
Download this file (Výsledky Markvartovice.pdf)Výsledky Markvartovice.pdf[ ]384 kB

2018.06.01 3. kolo Darkovice

První červnový den nám vyšel na pátek, a to znamená jediné, koná se další kolo NHHL. Již třetí kolo jdoucí za sebou se rozhodli uspořádat v Darkovicích. Jednalo se o první hřišťové kolo, navíc na nástřikové terče, takže všichni byli zvědaví, jak tyto podmínky zamíchají pořadím. V Darkovicích udělali jednu příjemnou změnu, když trať přemístili na druhou stranu hřiště pod tribunu, z které diváci mohli sledovat pěkně osvětlenou trať a kvalitní výkony soutěžících. Do Darkovic přijelo celkem 18 mužských družstev a 8 družstev něžného pohlaví. Jak to tedy v Darkovicích dopadlo?

V mužské kategorii na prvním místě skončili muži z Markvartovic, kteří si tak spravili chuť po nevydařeném druhém kole. Výsledný čas 24,160 s. S druhým nejrychlejším časem dokončili soutěž muži z Děhylova, kteří si do výsledkové tabule zapsali čas 25,234 s. A třetí příčku obsadili muži z Kobeřic, kteří si tak mohli dojít poprvé pro pohár v tomto ročníku a získali ho za čas 25,402 s. Nejrychlejší naplnění terče předvedl proudař z Kozmického Céčka, kterému se světlo u terče rozsvítilo v 18,449 s.

V ženské kategorii se na prvním místě neudála žádná změna, zlato opět vybojovaly holky z Markvartovic, a to s výsledným časem 23,265 s. Druhé skončily ženy z Kozmic, které tohoto umístění dosáhly s časem 28,692 s. A na bronzové příčce se umístila děvčata ze Závady, kterým se časomíra zastavila na hodnotě 29,816 s. Nejrychlejší proudařka běžela na levý terč a to při pokusu Markvartovických žen. Ke svému terči doběhla a naplnila za 22,428 s.

Za štístka tohoto kola musíme jasně považovat oba týmy z Markvartovic, z této soutěže si totiž odvezli double a vyhráli tak obě kategorie. Ženy z Markvartovic zatím v letošním ročníku NHHL nenašly pokořitele a vyhrávají tak již třetí kolo za sebou. Navíc v tomto kole, předvedly nejrychlejší čas vůbec, to znamená, že kdyby soutěžili v mužské kategorii, vyhrály by i tu. Navíc druhý ženským tým dokončil svůj pokus až více než pět vteřin po nich. Markvartovické týmy měly důvod k oslavám. Další štístka jsou určitě muži z Kobeřic, letošní nováček se nám rozkoukal již po dvou kolech a v tomto kole berou muži z Kobeřic třetí flek a chlapci tak ukázali, že na nástřikové terče jim to jde.

Smolaři v mužské kategorii jsou určitě obě poslední družstva. Levý proudař Štěpánkovických mužů nezapojil proudnici, a tak muži bojovali na rozdělovači, aby mu pomohli. Nakonec se jim útok povedlo dokončit, nicméně končí až poslední. Druzí smolaři jsou muži ze Vřesiny, kteří prozatím měli sezonu rozjetou dobře, ale díky nezapojené pravé spojce do rozdělovači dokončují muži ze Vřesiny s časem přes 49 sekund. V ženské kategorii jsou smolařky ženy z Malých Hoštic a z Píště, kterým se nástřikové terče plnily příliš dlouho. A nesmíme zapomenout na ženy z Martinova, které na soutěž nedorazily vůbec a tím pádem zapisují do tabulky 0 bodů.

Tento pátek zakončíme 4 týdenní maraton soutěží NHHL v Markvartovicích a pak budeme mít až do 13. 7. pauzu.

Attachments:
Download this file (vysledky Darkovice 1. 6. 2018.pdf)vysledky Darkovice 1. 6. 2018.pdf[ ]459 kB

2018.05.25 2. kolo Děhylov

Poslední pátek v měsíci květnu patřil druhému kolu NHHL, které se konalo v Děhylově. Děhylovští se vždy snaží připravit perfektní soutěž a taky na ni jezdí spoustu týmů z celého Moravskoslezského kraje. Letos do Děhylova zamířilo 28 mužských družstev a 11 ženských. Jak se těmto týmům dařilo na této rychlé trati?

V mužské kategorii se na prvním místě umístili domácí. Muži z Děhylova, kteří běželi jako první, nastavili laťku tak vysoko, že ji už nikdo nepřekonal. Vítězí s časem 14,721s. Druhou příčku obsadili muži z Tošovic, kteří si zaběhli čas 14,806. A stupínek s číslem tři obsadili muži ze Svobody a po druhém místě z Píště je možná začíná mrzet, že se nepřihlásili do ligy. Zaznamenali čas 15,074s. Nejrychlejší proudař byl domácí borec běžící vlevo. Svůj terč shodil v čase 14, 405s.

Ženskou kategorii ovládly absolutně ženy z Markvartovic, které navíc běžely jako úplně poslední tým. A holky to napálily opravdu skvostně a ještě pokořily rekord zdejší tratě (17,452). Druhé místo v Děhylově patřil holkám z Malých Hoštic (18,115), které si snad zpravily chuť po nepodařeném závodě v Píšti. A pohár za třetí místo si domů odvezly ženy z Kozmic, které dosáhly času 18,233s. Nejrychlejší proudařka běžela na levý terč při útoku holek z Markvartovic a shodit ho dokázala v čase 16,804s.

Za štístka musíme jasně napsat domácí muže z Děhylova, kterým se povedlo vyhrát svou soutěž a všichni víme, jak je někdy obtížné zabodovat na domácí půdě. V ženské kategorii volíme jednoznačně ženy z Markvartovic, kterým při prvním útoku praskla hadice a musely si útok zopakovat a běžet jako poslední družstvo soutěže, nicméně se jim i přesto podařilo vyhrát a dokonce pokořit rekord zdejší tratě.

Naopak Markvartovické muže musíme v tomto kole pasovat na smolaře. Strojníkovi se nejprve nepodařilo zapojit céčko pravého proudaře. Chtěli doběhnout a posbírat nějaké body, nicméně po vytažení koše z kádě jim rozhodčí zvedl za nesešroubovaný koš červený praporek. U žen jasně volíme za smolaře dvě béčkařky dvou posledních týmu. Bečkařce z Bělé se během útoku rozpojily hadice B a tak už jen holky dokončily, aby měly nějaký čas. A druhá béčkařka je z týmu Martinova, kterým se útok nepodařilo dokončit vůbec a odjížděli domů s nepopulárním eNkem.

Už tento pátek pokračujeme v Darkovicích, kde se při nástřikových terčích může zamíchat pořadím. Těšíte se?

Attachments:
Download this file (Výsledky Děhylov 25.5.2018.pdf)Výsledky Děhylov 25.5.2018.pdf[ ]386 kB

2018.05.18 1. kolo Píšť noční

Letošní ročník NHHL zahájili opět po roční odmlce hasiči z Píště. Vybrali si pro to datum 18. května. Celý týden se zdálo být počasí nic moc, a tak si nejen domácí hasiči přáli, aby hlavně v pátek nepršelo. Soutěž v Píšti se tradičně konala v prostorách před hasičárnou, kde se běží na trati do kopce. Letos se však členové SDH Píšť blýskli novým náběhem a pokusili se tak zase svou soutěž posunout k větší spokojenosti závodníků. A samozřejmě si v Píšti přišlo na své i oko diváka, když celý seriál Noční hlučínské hasičské ligy zahájil tradiční ohňostroj. Bohužel však hasičský Bůh nevyslyšel naše prosby a v půlce soutěže přišel s deštěm, nicméně závodníci se s tím museli poprat. Do Píště se sjelo celkem 24 mužských družstev a 10 ženských.

V mužské kategorii první kolo ovládli muži ze Vřesiny, kteří si za deště zaběhli čas 16,322s. Na druhé příčce se umístili muži ze Svobody, kteří terče v Píšti shodili v čase 16,363s. A Pohár ze třetí místo obdrželi muži z Kozmického Céčka, kteří v Píšti dokončili svůj útok v čase 16,908s. Nejrychlejším proudařem pátečního večera se stal levý proudař ze Svobody, který shodil svůj terč v čase 16,120s.

V ženské kategorii se oproti loňsku na prvním místě neudála žádná změna. Stejně jako loni se totiž v Píšti opět zadařilo Markvartovickým ženám, které soutěž vyhrály s časem 19,001. A holky z Markvartovic si odvezly ještě jedno prvenství, konkrétně jejich pravá proudařka, která předvedla nejrychlejší sestřik večera, když svůj terč shodila v čase 18,215s. Druhé místo za velkého jásotu, si přebraly ženy z Bělé, které dokončily svůj pokus v čase 20,461s. A třetí příčku obsadily děvčata ze Závady, přiemž jejich útok trval přesně 20,823s.

A opět tady máme rubriku smolař a štístko kola. A smolařů máme opravdu hodně. Ať to jsou muži ze Štěpánkovic, kteří letošní Píšť opouštěli s eNkem na výsledkové tabuli, či muže z Chuchelné a Darkovic, kteří si zapsali velmi vysoký čas a končí tak na chvostu tabulky, nebo třeba muže z Bělé, kteří měli problémy vzadu na košíku a berou pouhých 9 bodů do tabulky. V ženské kategorii za smolařky můžeme považovat děvčata z Martinova a holky z Píště, zejména těm v předu, kterým strojařka nedala moc příležitost. Nebo za smolařky můžeme považovat také loňské bronzové holky z Malých Hoštic, kterým se první kolo moc nepovedlo.

Štístka jsou asi jasná, v mužské kategorii to bude jistě Vřesina, která si v Píšti po loňské smolné sezoně spravila chuť. A velkým překvapením jsou holky z Bělé, kterým útok sedl naprosto skvěle a odvážejí si druhé místo. A nesmíme zapomenout ani na třetí Závadské holky, kterým loňská sezóna také nevyšla. Snad tedy nastartovaly lepší budoucnost hned v prvním kole.

Liga nám už tento pátek pokračuje druhým kolem v Děhylově, kde má trať právě opačný spád, tak uvidíme, jak na to družstva zareagují.

Attachments:
Download this file (vysledky 1 kolo Píšť 2018.pdf)vysledky 1 kolo Píšť 2018.pdf[ ]461 kB