Kola ligy 2018

2018.08.10 13.kolo Vřesina

A je to za námi. Poslední kolo letošního ročníku Noční hlučínské hasičské ligy máme za sebou. Od Vřesiny, jakožto finálového kola, všichni očekávali to nejlepší rozloučení se sezonou a to se samozřejmě podařilo. Opět špičkově připravený Vřesinský areál nejdříve rozezněl a rozsvítil nádherný ohňostroj a pak už nebránilo nic tomu, aby na trať vyběhlo 27 mužských družstev a osm ženských.  Jak to tedy ve Vřesině vše dopadlo?

V mužské kategorii se na první místo dostali muži z Komárova, kterým se letos na soutěžích NHHL opravdu daří a zároveň to bylo jediné družstvo, které se dostalo pod hranici 15 vteřin. Jejich vítězný čas měl hodnotu 14,980s. Pohár pro druhé nejlepší mužské družstvo si odvezli muži ze Služovic, kteří si tak jasně upevnili pozici v top 3 nejlepších mužů, a je to jediný ligový team, který se dostal na stupně vítězů. Svůj pokus dokončili za 15,148s. A třetí místo putuje do Výškovic. Muži z Výškovic si třetí místo zasloužili útokem za 15,318s. Nejrychlejší sestřik večera předvedl levý Služovický proudař (14,792s). No a jelikož máme po posledním kole rozhodnuto, tady máme první tři družstva NHHL 2018. Obhájci titulu z Děhylova nasbírali celkem 224 bodů. Druhou pozici si svými výkony zasloužili muži z Kozmic C, kteří za sezonu nasbírali 211 bodů. Třetí místo pro rok 2018 získali muži ze Služovic, kteří za 13 kol nasbírali 209 bodů. Gratulujeme vítězům.

V ženské kategorii do posledního závodu nebylo rozhodnuto, o zlato bojovaly ženy z Kozmic společně s holkama ze Závady.  Vřesinskou soutěž ovládly ženy z Kozmic, které vyhrály s časem 17,028s. Druhou příčku obsadily ženy ze Závady, které svůj útok dokončily v čase 18,501s. Třetí příčku a zatím nejlepší útok v letošním ročníku předvedly neligové děvčata ze Služovic (18,600s). Nejrychlejší proudařkou večera se stala pravá proudařka z družstva Kozmických žen, která svůj terč shodila v čase 16,901s. No a tak jak nám dopadly první dvě družstva na posledním kole, tak je máme i v tabulce s výslednými body. První místo a také obhájení titulu patří ženám z Kozmic (144b). Druhé místo se 141 body patří ženám ze Závady. A v první trojce tyto ženské družstva doplní holky z Markvartovic, které nasbíraly 134 bodů. Taktéž gratulujeme.

A teď klasická rubrika, letos už naposledy. Štístka a smolaři 13. kola NHHL ve Vřesině. Mezi štístka musíme jasně volit Služovice, které opravdu chtěly zaútočit na druhou příčku, a jejich pokus se jim povedl. Nicméně Kozmické Céčko jim to nedovolilo a také předvedlo povedený útok. Jediná tyto dvě ligová družstva se dokázala dostat do top 5 teamu pátečního večera.  V ženské kategorii máme štístka první dvě družstva. Kozmické ženy, které si svým útokem jasně pohlídali letošní celkové vítězství a mezi šťastné zařadíme taktéž Závadu, holky chtěly ukázat, že minimálně na tu druhou příčku patří a odvezly si domů pohár za druhé místo. No a teď už smolaři, 13. kolo bylo zakleté pro obě družstva jak z Bělé, tak z Bohuslavic. Při pokusu mužů z Bělé jim praskla savice, tuto chybu však neodhalili a nechali s tou stejnou savicí běžet i holky a těm se také zavřela vrátka k tomu, aby si zapsaly čas. Obě družstva za N. Toho mohla využít obě družstva z Bohuslavic a dostat se v celkové tabulce před družstva z Bělé, ale ani jednomu se to nepodařilo. Košařce z Bohuslavic se při svém pokusu kousl košík a dlouho s ním bojovala, tak si holky zapisují až 28,304s. Muži z Bohuslavic mohli také využít zaváhání Bělé, ale nestalo se tak, zapisují si čas až 34,426s.

Je to za námi, 13. kol NHHL již proběhlo. Gratulujeme všem, kteří vyhráli, kteří porazili sami své cíle a hlavně těm, kteří si to dokázali maximálně užít. Těšíme se na vás při slavnostním vyhlašování NHHL 2018.

Attachments:
Download this file (Výsledky-Vřesina-2018.pdf)Výsledky-Vřesina-2018.pdf[ ]387 kB

2018.09.14 12. kolo Služovice

Blížíme se do finále letošního ročníku NHHL! Minulý pátek nás čekalo předposlední kolo ligy, které si opět vzali pod svou záštitu hasiči ze Služovic. Opět jsme všichni očekávali perfektní soutěž. Jak jinak, když má místní sbor ve své sbírce dvě ocenění za nejlepší soutěž NHHL z let 2016 a 2017. Hasičům ze Služovic to mírně pokazil déšť, ale jinak proběhlo vše bez problému. Do opět perfektně připraveného areálu ve Služovicích přijelo celkem 36 družstev, z toho bylo 12 družstev žen.

Pro první místo na 12. kole si opět došli muži z Děhylova, kteří na této rychlé trati dokázali zaběhnout čas 14,374s a tímto pokusem stanovili nový rekord. Druhou příčku obsadili domácí muži, kteří dokončili svůj útok v čase 15,252s. Na třetí místo se svým útokem se dostali neligoví muži z Jamnic (15,479s). Nejrychlejší proudař běžel také za nejrychlejší družstvo, tedy za Děhylov. Byl to jejich levý proudař, který shodil svůj terč v čase 14,213s. No, a když se mrkneme do tabulky, kde máme sečteny body, vypadá to před posledním kole následovně. První Děhylov s 206 body, druhá příčka patří družstvu Kozmice C s 192 body a na třetím místě se drží kluci ze Služovic, kteří mají 189 bodů.

Služovickou soutěž v ženské kategorii dokázaly vyhrát mistryně MSP z Malých Hoštic, které dokončily svůj útok v čase 17,258s. Pohár za druhé místo si odvezly holky z Markvartovic, které si jej zasloužili útokem s výsledným časem 17,892s. Třetí místo ve Služovicích patřilo holkám z Bělé, které svůj pokus dokončily za 18,017s. Ocenění nejrychlejší proudařka si z tohoto večera odvezla levá proudařka z Malých Hoštic, která sestříkla terč v čase 16,680s. No a jak to máme s body? První Kozmice ženy se 131 body. Druhá příčka patří holkám ze Závady, které mají bodů 129. A na třetí příčce Markvartovické holky se 124 body.

A jdeme na štístka a smolaře tohoto kola. Mezi štístka v ženské kategorii řadíme první tři družstva. Holky z Malých Hoštic, letos těch kol od polovičky sezony vynechaly opravdu hodně, kde se však ukázaly, tam se jim dařilo a vždy odváželi domů medaile. Holkám z Markvartovic a z Bělé se povedlo 10. kolo ve Štěpánkovicích, minulý týden to měla obě družstva horší a teď stojí opět na bedně.  V mužské kategorii mezi štístka řadíme jistě Děhylovské muže, kteří opět vyhrávají již druhé kolo za sebou a pokud si ve Vřesině vše pohlídají, měl by být titul opět v jejich držení. Další štístka jsou jistě domácí muži ze Služovic, ti vždy ukazují, že se jim na domácí trati daří, letos skončili druzí a ve Vřesině ještě mohou zabojovat o stříbro.  Smolaři jsou jasní mezi muži Závada, která svůj útok nedokončila, kvůli chybě béčkaře a dalšími adepty jsou muži z Bělé, kteří figurují na posledním místě se zapsaným časem. Mezi ženami jsou to ženy z Martinova, které si odvážejí eNko a tímto se dostali v průběžné tabulce na poslední místo. Uvidíme, zda se jim to Ve Vřesině podaří zvrátit.

Těšíme se tedy na páteční závěr ve Vřesině!

2018.09.07 11. kolo Strahovice

Pomalu, ale jistě se blížíme do finále, což jasně dokazuje také páteční 11. kolo, které se konalo ve Strahovicích. Z 13. kol máme už 11 za sebou, opět nám to uteklo a do konce nám chybí dvě kola. Hasiči ze Strahovic si pro své kolo vybrali datum 7. 9. a byla to trefa do černého. Minulý ročník jim celou soutěž pršelo, což se Strahovickým letos naštěstí vyhlo. Do Strahovic dorazilo 21 mužských družstev a 9 družstev žen.  Jak tedy dopadla jednotlivé družstva na této trati do kopce?

Mezi muži vyhrálo družstvo, které bylo ve startovce napsáno jako předposlední a byli to muži z Komárova, kteří na této trati zaběhli útok za 15,810s. Druhou příčku obsadili muži z Děhylova, kterým se povedlo dokončit v čase 15,865s. A na třetí příčku se vyhoupli muži z Kobeřic, kteří dokončují v čase 16,041s. Nejrychlejší sestřik večera zaznamenal pravý proudař z Děhylova, kterému se povedlo svůj terč shodit v čase 15,098s. Do konce Noční Hlučínské hasičské ligy máme dvě kola a v průběžné bodové tabulce to máme takto. První místo stále patří mužům z Děhylova, kteří mají 186 bodů. Druhou příčku okupují muži z Kozmic C, kteří mají 177 bodů. Třetí místo patří mužům ze Služovic a ti mají prozatím bodů 170.

Ženskou kategorii ovládly holky z Bolatic, které se letos na NHHL ukázaly poprvé a hned dokázaly vyhrát. Výsledný čas 18,860s. Pohár za druhé místo putuje do Závady, holky dokázaly svůj útok dokončit s časem 19,069s. Třetí místo si ze Strahovic odvezly holky z Martinova, protože časomíra se při jejich útoku zastavila v čase 19,691s. Nejrychleji sestříknout svůj terč dokázala levá proudařka z Kozmic (17,608s). Jak jsou na tom děvčata s body? Následovně. První Kozmice se 121 body. Jeden bod na ně ztrácí holky ze Závady (120b.). Třetí příčka stále patří holkám z Markvartovic a ty mají bodů 112.

A teď rubrika smolař a štístka tohoto kola. Štístka muži. Mezi štístka musíme zařadit muže z Děhylova, kteří do tabulky opět zapisují plný počet bodů, což se jim povedlo naposledy v Závadě, kde bylo 5. kolo NHHL. A mezi štístka rozhodně patří také muži z Kobeřic, kteří všechny překvapili perfektním útokem a do tabulky zapisují 19 bodů, což se jim povedlo zatím poprvé.  Mezi ženami do kategorie štístek musíme zařadit holky ze Závady, které si zpravily chuť po nepovedeném kole ve Štěpánkovicích a náskok Kozmic stáhly na jediný bod. Další štístka jsou holky z Martinova, které si do tabulky zapisují 12 bodů, což je pořádná nálož, když uvážíme, že letos nemají nejlepší sezonu a navíc dvě kola vynechaly úplně.

A co smolaří? Smolaře máme na tomto kole také. V Mužské kategorii je to jednoznačné, domácí družstvo, které ukázalo, že domácí soutěž je obtížné vyhrát, vzhledem k tomu, kolik sil vás stojí přípravy. Terče bohužel zůstaly neshozené a tak si kluci do tabulky připisují pouze 5 bodů.  Další ze smolařů jsou kluci z Rohova, kterým se také nepodařilo dokončit svůj útok a ze Strahovic si odvážejí N. V ženské kategorii máme za smolařky jasně holky z Markvartovic, které se sice stále drží v top 3, ale útok ve Strahovicích dokončují až s časem, který jim zajistil 7. místo. Bohužel se bojovalo na rozdělovači se spojkami, a tak holky dokončují v čase 24,246s. Ještě horší čas si zapisují holky z Bohuslavic, kterým tento výsledek moc v boji o čtvrté či lepší místo nepomůže.  

Tento týden se uvidíme na 12. kole, které pořádají hasiči ze Služovic. A máme se na co těšit, když se jedná o nejlepší soutěž NHHL z let 2016 a 2017.

Attachments:
Download this file (11. kolo Strahovice 2018.pdf)11. kolo Strahovice 2018.pdf[ ]462 kB

2018.08.31 10. kolo Štěpánkovice

Poslední kolo v srpnu, poslední kolo letošních prázdnin a zároveň jubilejní 10. kolo tohoto ročníku NHHL, se konalo ve Štěpánkovicích. Štěpánkovičtí hasiči mají svůj areál a vždy se snaží přichystat na své možnosti co nejlepší soutěž, což musí ocenit každý. Počasí nám v pátek vyšlo až na pár kapek, které chod soutěže neohrozily. Do Štěpánkovic přijelo celkem 23 mužských družstev a 10 družstev něžnějšího pohlaví. Jak nám soutěž ve Štěpánkovicích dopadla?

V mužské kategorii se na první místo svým povedeným útokem vyhoupli muži z Kozmic A, kteří se jako jediní dokázali dostat pod hranici 15 vteřin (14,808). Druhou příčku obsadili jejich kolegové z Kozmického Céčka, kteří si ji zasloužili útokem s výsledným časem 15,308s. Na třetí příčku nám vyšplhalo neligové družstvo z Komárova, které zaběhlo svůj útok za 15,568s. Nejrychlejším proudařem desátého kola NHHL se stal pravý proudař z Děhylova, který terč shodil v čase 13,999s. V tabulce s výsledným počtem bodů se nám na prvním místě stále drží Děhylov, který má 166 bodů, druhou příčku okupují muži z Kozmic C, kteří mají rovných 160 bodů a na třetím místě máme muže ze Služovic, kteří na svém kontě mají 155 bodů.

Ženskou kategorii ovládly po delší době ženy z Markvartovic s výsledným časem 17,115s. Pohár za druhé místo ze Štěpánkovic putuje k neligovým holkám ze Svinova B, které si jej zasloužily útokem s výsledným časem 18,202s. Třetí místo obsadily ženy z Píště, které svůj útok dokončily s výsledným časem 18,695s. Nejrychlejší ženou na proudu byla levá proudařka z družstva Kozmických žen, která svůj terč shodila v čase 16,580s. Pořadí v tabulce s výslednými body se nám nemění. První stále zůstávají Kozmice se 110 body. Druhé místo patří dívkám ze Závady, které mají 107 bodů. A třetí místo okupují ženy z Markvartovic, které mají na svém kontě bodů 104.

Ve Štěpánkovicích se mnoha týmům nezadařilo a tak nejdříve začneme smolaři. Mezi smolaře jednoznačně patří muži z Děhylova, kteří sice odjížděli s pocitem nejrychlejšího sestřiku večera, který měl hodnotu 13,999, nicméně však druhý terč se podařilo shodit až v čase 23,550s, což klukům přineslo do tabulky pouze 10 bodů. Dalšími smolaři jsou Markvartovice a Bělá, kteří si připisují do tabulky pouze 5 bodů za účast, když své útoky nedokončili. V ženské kategorii jsou smolařky jistě ženy ze Závady, které mohly útočit na první místo v průběžné tabulce, nicméně velké zaváhání na košíku jejich snažení zhatilo. Holky končí s výsledným časem 27,067 mezi posledními. No a teď štístka. Šťastný pátek 31. 8. byl pro dvě mužská družstva z Kozmic. Kozmické Áčko opět vyhrálo soutěž a jako jediný team se dostal pod hranici 15 vteřin a jejich kolegové z Kozmického Céčka se umístili hned za nimi a potvrzují tak výjimečnou šňůru úspěchů. V ženské kategorii jsou štístka holky z Markvartovic, které po třech kolech opět ochutnávají chuť vítězství. A dalšími štístky jsou holky z Píště, které se opět po delší době dostaly na bednu.

Hned tento týden 7. 9. 2018 nás čeká 11. kolo ve Strahovicích.

Attachments:
Download this file (Výsledky 10 kolo Štěpánkovice.pdf)Výsledky 10 kolo Štěpánkovice.pdf[ ]385 kB

2018.08.17 9. kolo Kozmice

Další srpnové kolo se konalo minulý pátek v Kozmicích. Kozmičtí hasiči si pro své kolo vybrali datum 17. 8. A byla to trefa do černého, tedy pokud se bavíme o počasí, protože to jim vyšlo parádně. V Kozmicích mají skvělé hřiště s perfektním náběhem, a tak všichni očekávali rychlé časy. Do Kozmic dorazilo 9 ženských teamu a 21 mužských. Jak se to tedy družstvům povedlo?

První družstvo večera stanovilo laťku velice vysoko a s výsledným časem 14,823s  Kozmické Céčko tedy celou soutěž vyhrává. A Kozmicím se na domácí soutěži dařilo, protože druhou příčku obsadilo družstvo Kozmice A s výsledným časem 15,055s.  A pohár za třetí místo putuje do Komárova. Chlapci zvládli útok zaběhnout za 15,121s. Nejrychlejší proudař běžel na levý terč s týmem Kozmice C a svůj terč sestříkl v čase 14,657s.  V tabulce s výslednými body po 9. kole v Kozmicích to máme následovně. První příčka stále patří mužům z Děhylova, kteří mají 156 bodů. Druhé místo drží muži z Kozmic C s 141 body. A na třetí pozici se nám usadili muži ze Služovic, kteří mají 139 bodů.

V ženské kategorii to byl opět litý boj. První místo si z Kozmic odvezla děvčata ze Závady, která svůj útok zaběhla s výsledným časem 17,484s.  Medaile za druhé místo si na svých hrudích odnesly ženy z Malých Hoštic, které si je zasloužily za útok s výsledným časem 17,708s. A třetí místo obsadily holky z Markvartovic, které svůj útok dokončily s časem 18,078s. Nejrychlejší proudařkou večera se stala levá proudařka z Kozmic, která sestříkla terč v čase 16,679s.  Tabulka s body po 9 kole nám ukazuje, že na první místě jsou stále Kozmické holky, které mají 101 bodů. Druhou příčku s rovnou stovkou bodů obsadily holky ze Závady. Třetí místo stále patří ženy z Markvartovic, které na svém účtu mají 91 bodů.

Štístka tohoto kola jsou oba mužské domácí teamy. Kozmice A po dvou nepovedených kolech opět vystoupaly na bednu a připsaly si pořádný počet bodů. Kozmice C momentálně zažívají neuvěřitelnou šňůru úspěchu, kdy už počtvrté berou do tabulky maximální počet bodů. A zvednout náladu si museli také muži ze Závady, kteří si po nepovedeném Martinovském kole v Kozmicích spravili chuť. Zato jejich holky, tedy ženy ze Závady, mají skvěle vyrovnanou sezónu a Kozmické kolo dokonce Zavadské ženy  vyhrály. A do této části článku patří také holky z Malých Hoštic, které sice dvě kola vynechaly, ale v Bělé a v Kozmicích se jim to opravdu povedlo.

 A smolaři? Mezi smolařky tohoto kola musíme zařadit děvčata z Martinova, vlevo to byl velice pěkný čas 17,764 avšak pravá proudařka nedoběhla dost blízko k terči, a tak si holky odvážejí N. Holky z Píště měli svůj útok rozběhnutý velice pěkně, ale bohužel půjčená pravá proudařka nestihla včas zakleknout a trochu na se na proudnici svezla, holky ale svůj útok zvládly dokončit avšak s vysokým časem.  Mezi muži jsou smolaři jistě chlapci z Bohuslavic, na základně se příliš zdržel rozdělovač a na koši to také nebylo ideální když se šrouboval až v kádi. Kluci si tak zapisují čas přes 25 vteřin. A na toto kolo nebudou vzpomínat v dobrém ani hasiči ze Strahovic, kteří sice na pravém terči zaznamenali čas 17,44s, vlevo však blyo sestříknuto přesně ve 25 vteřinách.

Příští kolo, tedy 10. kolo NHHL se bude konat ve Štěpánkovicích 31. 8. 2018.

2018.08.10 8.kolo Martinov

První srpnové kolo letošního již čtvrtého ročníku NHHL si na starost vzali hasiči z Martinova. V Martinově se noční soutěž odehrává v místním areálu firmy a běhá se komplet celá na asfaltu jako jediná v celém seriálu ligových kol NHHL. Většina družstev se na této trati obává různých zranění, ale zase je Martinovská trať velice rychlá. Do Martinova přijelo poměřit své síly 21 mužských družstev a 8 ženských. Jak se na Martinovském asfaltu družstvům dařilo?

Celou soutěž dokázali vyhrát muži ze Svinova s perfektním časem 14,49 s. Druhou příčku obsadili muži z Kozmického Céčka s výsledný časem 14,58s. Třetí příčka patřila mužům z Pustkovce, kteří zaběhli svůj útok za 15,25. Muži z Kozmic C jsou tak jediné ligové družstvo, které se dostalo do první trojky. Nejrychlejším proudařem večera se stal sprinter z Děhylova, který běžel na pravý terč a shodil ho v čase 14,22s. V tabulce se sečtenými body to máme následovně. První stále zůstávají muži z Děhylova, kteří mají 139 bodů. Druzí jsou muži ze Služovic s 128 body a na třetí místo se nám vyhoupli muži z Kozmic C, kteří mají aktuálně 121bodů.

Ženskou kategorii ovládly ženy z Kozmic, které s výsledným čase 17,26 vyhrály o více než vteřinu před druhýma holkama z Martinova, které si do výsledkové tabule zapsaly čas 18,3s. Třetí příčka patřila ženám ze Závady, které svůj pokus ukončily časem 18,35s. Nejrychlejší proudařka večera běžela na pravém proudu s týmem Kozmic a svůj terč shodila v čase 16,82s. V ligové tabulce máme body rozděleny takto. První jsou ženy z Kozmic, které na svém kontě mají 91 bodů. Druhé jsou holky ze Závady s 87 body a třetí příčka stále patří holkám z Markvartovic, které mají na svém kontě 80 bodů.

Komu se v Martinově dařilo a komu se to naopak nepovedlo? Smolaři tohoto kola jsou v mužské kategorii jistě muži z Kozmic A a ze Závady. Při Závadském pokusu se nepodařilo našroubovat koš a rozhodčím tak bylo vyhodnoceno, že je pokus neplatný. Kluci z Kozmic A, běželi hned dvakrát, protože při prvním pokusu jim praskla hadice. Ale ani na podruhé se na ně neusmálo štěstí, když je hned při příchodu na základnu začal skrápět déšť. Vlevo sestříknuto za 14,79 bohužel pravý terč zůstal neshozený. V ženské kategorii jsou to jistě holky z Markvartovic, které letos útočily na první místo v lize, ale poslední dvě kola se jim moc nepovedla. V Martinově pravá proudařka nestihla zakleknout a ošklivě se povozila na hadici (snad její zranění nejsou vážná). A dalšími smolařkami jsou holky z Píště, levý terč zastavil časomíru v hodnotě 17,78, ale bohužel pravý terč i přes velkou snahu holek útok dokončit se shodit nepodařilo, a tak si všechna tato družstva odvážejí pouze 5 bodů. Štístka tohoto kola jsou určitě muži z Kozmic C, kteří se jako jediní z ligových teamu dostali na bednu a navíc je to již třetí kolo za sebou, kdy si zapisují do tabulky plný počet bodů. Pak to jsou muži z Děhylova, u kterých to však letos není velkým překvapením, že jsou na předních příčkách. A za štístka můžeme považovat také Bělské družstvo mužů, kterým se konečně povedl pěkný útok. V ženské kategorii musíme brát za štístka vítězky tohoto kola, ženy z Kozmic, ale také domácí družstvo žen, které dokázalo na své trati, že zná každý její kousek a umí zde zabodovat.

Attachments:
Download this file (celkove-vysledky-souteze_Martinov.pdf)celkove-vysledky-souteze_Martinov.pdf[ ]382 kB

2018.07.27 7.kolo Bělá

Poslední červencový pátek nás čekalo 7. kolo NHHL, které se tradičně odehrálo v Bělé. 27.7. nás čekal krásný letní večer na Bělském hřišti, když v 10 hodin odstartovala místní noční soutěž, která je zařazená do NHHL. Jak již bylo zmíněno, jedná se o klasické hřišťové kolo. Náběh na trávě a základna na kobercích. Do Bělé přijelo celkem 38 družstev. 11 ženských a 27 mužských, kdo z nich se dostal na bednu?

První místo už podruhé za sebou patří družstvu Kozmice C, které pokořilo rekord tratě s časem 14,25s. Na bednu s dvojkou si vyskočili muži ze Svobody, kteří dokázali svůj útok zaběhnout s výsledným časem 14,50s. Medaile za třetí místo putují na Slovensko, konkrétně družstvu z Malé Bytče (14,86s). Mezi první tři se tedy dostal jen jeden ligový team. Nejrychlejším proudařem večera se stal pravý proudař, který běžel za Kozmické Céčko (14,22s). Jak se nám to vyvíjí v průběžné tabulce s body? První místo stále drží muži z Děhylova, kteří mají na svém kontě 120 bodů. Druhá příčka patří klukům ze Služovic se 116 body. A na třetím místě máme muže ze Závady, kteří mají bodů 102.

V ženské kategorii nám to dopadlo následovně. První místo obsadili holky z Malých Hoštic, které dosáhly času 17,73 veřin. Druhé místo patří holkám z Bohuslavic, které svůj útok dokončily s časem 18,34s. Pohár za třetí místo putuje ženám do Kozmic, které si zapsaly výsledný čas 18,54s. Nejrychlejší proudařkou Bělského večera se stala pravá proudařka z Malých Hoštic, která sestřikla svůj terč za rovných 17 vteřin. V tabulce s body to máme následovně. Po sedmém kole se na první místo dostaly holky z Kozmic a mají celkem 78 bodů. Druhá příčka patří ženám ze Závady, které nasbíraly 76 bodů. Na třetím místě máme děvčata z Markvartovic, které na svém kontě mají 75 bodů.

A ani v tomto kole nezapomeneme na kategorii štístka a smolaři. Smolaři tohoto kola jsou jednoznačně muži ze Vřesiny, kteří svůj útok nedokončili kvůli nezapojenému spoji c spojek pravého proudaře. A opět jsou v kategorii smolaři také muži ze Štěpánkovic, u kterých na základně zaváhal pravý proudař a nestihl tak doběhnout k čáře sestřiku, kluci tak dokončují s časem 29,97s i když vlevo to bylo za pěkných 15,91s. V ženské kategorii jsou smolařky doposud vedoucí ženy z Markvartovic, kterým prostříkala více než tři vteřiny vypůjčená pravá proudařka. Štístka tohoto kola jsou určitě muži z Kozmického céčka, kteří převedli absolutně perfektní útok a pokořili tak rekord tratě, navíc vyhráli druhý závod v pořadí. Dalšími štístky jsou muži z Děhylova, kteří sice končí šestí, ale berou body za druhé místo, protože se mezi ně a Kozmice C dostala spousta neligových družstev. V ženské kategorii za štístka volíme Bohuslavické ženy, které se opět po pár kolech dostávají na druhé místo a berou tak pořádnou dávku bodů do tabulky. No a samozřejmě vítězky tohoto kola z Malých Hoštic, které se díky ne moc podařeným předchozím kolům drží na 6. místě, ale v Bělé to holkám sedlo a odvážejí si konečně plný počet bodů.

Další kolo, které nás čeká je 8. kolo v Martinově na asfaltové trati.

Attachments:
Download this file (Výsledky Bělá NHHL 2018.pdf)Výsledky Bělá NHHL 2018.pdf[ ]388 kB

2018.07.20 6. kolo Bohuslavice

A máme za sebou už šesté kolo NHHL, které se konalo v Bohuslavicích. To znamená, že se nám liga přehoupává přes svou polovinu. Bohuslavickým hasičům však určitě přibyly nějaké ty vrásky na čele kvůli počasí, které celý týden zvedalo některé toky vydatným deštěm. Nicméně zatím nám to letos vychází a i v tomto případě se vše v pátek uklidnilo a my jsme si mohli užít šesté kolo plnými doušky a bez deště. V Bohuslavicích se soutěž koná na hřišti, ale místní hasiči zde mají udělaný náběh, takže to nebyla klasická hřibová soutěž jako je v Závadě, nebo která nás čeká příští týden v Bělé. Do Bohuslavic přijelo celkem 24 mužských družstev a ženských teamu bylo 9. Jak tedy Bohuslavická soutěž dopadla?

Mezi muži zvítězilo družstvo Kozmice C, které svůj útok dokončilo v čase 15,41 vteřiny. Na druhou příčku se svým útokem dostali muži z Kozmického áčka, kteří časomíru zastavili na hodnotě 15,67. A pohár za třetí místo putuje do hasičárny neligových Jamnic, které zaběhli útok pod rouškou noci s hodnotou 16,22 sekund. Nejrychlejší sestřik večera si připisuje levý proudař z Kozmického áčka, který sestřikl svůj terč v čase 14,58s. Průběžná bodová tabulka vypadá následovně. První místo stále drží Děhylov se 101 body, druhou příčku okupují muži ze Služovic, kteří již nasbírali 98 bodů a třetí jsou Kozmice A s 92 body.

Ženskou kategorii nám po nepovedeném kole v Závadě opět vyhrávají ženy z Markvartovic, které svůj útok dokončily s časem 17,48s a jsou tak jediné ženy večera, které se dostaly pod hranici osmnácti vteřin. Druhé místo pro sebe uchvátily ženy ze Závady s výsledným časem 18,41s. Třetí místo v Bohuslavicích patřilo ženám ze Svinova, které zastavily čas v 18,94 vteřin. Nejrychlejší proudařka shodila svůj terč v čase 17,06 a byla to levá proudařka z Kozmic. V tabulce s celkovými body se nám na první místo vrátily ženy z Markvartovic, které na svém kontě mají 69 bodů. O dva body za nimi, tedy 67, jsou ženy z Kozmic. A třetí jsou holky ze Závady, které mají 66 bodů.

Jdeme na smolaře a štístka tohoto kola. Štístka tohoto kola jsou určitě ženy z Markvartovic, které po pokaženém kole v Závadě opět vyhrávají a to je také dostává do čela tabulky. V mužské kategorii do této role musíme pasovat i obě družstva z Kozmic, tedy C a A, kteří v minulém kole byli smolaři, protože odjížděli ze Závady s eNkama, ale v Bohuslavicích obsadili první dvě příčky.

Pro změnu smolařkami tohoto kola jsou jejich ženy, tedy ženy z Kozmic, které po dvou vyhraných kolech určitě toto kolo brát jako povedené nemohou. Kvůli velkému prostřiku na pravé straně si holky do tabulky připisují jen 8 bodů. No a smolaři jsou jistě chlapi z Děhylova, prostřik proudaře kluci v zadu nevydrželi a útok nezkusili ani dokončit, zapisují tedy N. No a dalšími smolaři jsou domácí muži, kteří dokazují pravidlo, domácí soutěž se nevyhrává. A dalšími smolaři jsou muži ze Štěpánkovic, kteří si v letošní sezoně zapisují již třetí N a čekají tak dále na prolomení smolné sezony.

Již tento pátek nás čeká sedmé kolo v Bělé, uvidíme, jak to zamíchá pořadím.

Attachments:
Download this file (výsledky bohuslavice.pdf)výsledky bohuslavice.pdf[ ]385 kB

2018.07.13 5. kolo Závada

35 dní, tak dlouho jsme čekali na 5. kolo NHHL, které si pod svou záštitu vzal Sbor dobrovolných hasičů Závada. 13. 7. jsme se tedy všichni sešli na hřišti v Závadě, čímž se odstartovala série hřišťových soutěží, které nás teď čekají. Závadští hasiči jsou v pořádání soutěží již zběhlí profesionálové, přece jen se už jednalo o 17 ročník noční hasičské soutěže a to, uznejme, je opravdu pěkná historie. Na Závadské hřiště se sjelo celkem 23 mužských družstev a 9 ženských. Pojďme se tedy podívat, jak 5. kolo NHHL dopadlo.

V mužské kategorii nám opět potvrdili roli favorita muži z Děhylova, když dokázali páté kolo vyhrát s časem 15,08s. A Děhylovský pravý proudař si dokonce na své konto připsal titul nejrychlejšího shozu v mužské kategorii (14,42s). Pohár za druhé místo putoval do hasičárny ve Služovicích, zásluhou jejich mužů, kteří dokázali svůj útok dokončit v čase 15,88s. Třetí příčku obsadili muži z Bělé, kterým na to stačil výsledný čas 16,20s. Po pátém kole máme pořadí v celkové tabulce následující. Vede Děhylov s 96 body. Na druhé příčce máme Služovické muže, kteří mají bodů 81. A shodný počet bodů, tedy 73, mají týmy ze Závady a Kozmice A.

Ženskou kategorii opět ovládly už podruhé za sebou ženy z Kozmic s časem 17,34s. Zároveň jejich levá proudařka zvládla sestříknout terč ve své kategorii nejrychleji a převzala tak cenu za nejlepší sestřik soutěže, jenž měl hodnotu 17,13s. Pohár za druhé místo zůstal na domácí půdě. Holky ze Závady zaběhly povedený útok a ukázaly, že na svou trať mají natrénováno. Výsledný čas 18,11s. Třetí místo uchvátily děvčata z vedlejší vesnice, konkrétně ty Bělské. Stačil jim k tomu výsledný čas 18,46s. V průběžné tabulce bodů po 5. kole máme pořadí následující. Na první příčce se nám usadily ženy z Kozmic s 59 body. Druhé místo patří holkám z Markvartovic, které na svém kontě mají 56 bodů. A o dva body za nimi tedy s 54 body na třetí příčce se drží děvčata ze Závady. 

Jdeme na smolaře a štístka tohoto kola. Vezmeme to z té lepší stránky. Štístka tohoto kola jsou určitě muži z Děhylova, i když už asi nikoho nepřekvapí, že se drží na předních příčkách, zatím mají opravdu úctyhodnou šňůru perfektních umístění a tak je musíme zmínit. Druhé Služovice mají taky vzestupnou tendenci svých výkonů, takže jsme zvědavi, jak se jim povede v Bohuslavicích. Oba teamy z Bělé se umístili na třetích příčkách, což se jim letos zatím moc v sezoně nedaří, zejména muži se prozatím trápí, takže v Závadě si určitě spravili náladu. Říká se, že domácí soutěž se nevyhrává, holkám ze Závady to však uteklo o kousek a berou tak body za druhou příčku. Kozmické holky měly vstup do ligy na jejich poměry slabší, nicméně už vyhrály druhé kolo za sebou a v tabulce se tak dostaly na první příčku.

Kdo si bude ještě dlouhou chvíli pamatovat pátek 13. 7. 2018 jako smolný pátek? No budou to určitě oba mužské týmy z Kozmic. Při pokusu A teamu se na rozdělovači nepodařilo zapojit c spojku pravého proudaře a naopak při pokusu družstva C se nepovedlo pravému proudaři sestřiknout terč. Obě družstva si tedy za N připisují pouze 5 bodů. Dalším smolařem jsou určitě domácí muži. Zaváhání béčkaře na spojce c levého proudaře je bude stát hodně bodů. V ženské kategorii jsou smolařkami holky z Makrvartovic, respektive vypůjčená proudařka na levém proudu, která na základně zacvakala, a pak už se ji to nepodařilo doběhnout. Holky tedy končí na posledním místě.

Hned tento pátek se můžeme vidět na šestém kole NHHL v Bohuslavicích.

2018.06.08 4. kolo Markvartovice

Minulý pátek se konala opět jedna z nejoblíbenějších soutěží NHHL, což jasně dokazují také každoroční ankety, kde se tato soutěž umisťuje vždy na předních příčkách. Markvartovičtí hasiči se každoročně snaží svou soutěž absolutně vyšperkovat, o čemž svědčí naprosto perfektně připravená trať, krásná základna nebo letošní pouštění mlhy při dokončení útoků jednotlivých družstev.

Letos zavítalo do Markvartovic 24 mužských družstev a 11 družstev žen. Jak tato soutěž před dlouhou pauzou v NHHL dopadla?

V mužské kategorii si opět vyskočili na bednu s číslem 1. muži z Děhylova. Dosáhli toho časem 14,669s. Muži z Děhylova se už potřetí za sebou dostali do top 3 (první místo v Děhylově, druhé místo v Darkovicích a opět první místo v Markvartovicích) a tak to vypadá, že cestu za obhajobou titulu zahájili hned od začátku tohoto ročníku. Druhé místo si v Markvartovicích vysloužili muži z Bohuslavic za svůj útok s konečným časem 14,992s. A trojku nejlepších uzavírají Kozmice A s výsledným časem 15,207s. Nejrychlejší shoz při dokončeném útoku předvedl levý proudař při pokusu družstva Kozmice A (14,467s).

V celkové tabulce se nám tak na prvním míst osamostatnil Děhylov s osmibodovým náskokem na druhé Kozmické Áčko, které má 68 bodů. Třetí místo po čtvrtém kole okupuje Závada s 63 body.

Ženskou kategorii ovládly ženy z Kozmic, jejich výsledný čas je 17,394s. S pohárem za druhé místo opouštěly Markvartovickou soutěž ženy z Bohuslavic (17,671s). Třetí příčku této soutěže obsadily ženy ze Svinova s časem 17,732s. Nejrychlejší proudařka běžela opět na levém proudu a opět to bylo při pokusu žen z Markvartovic (16,868s).

Tabulka součtů bodů po čtvrtém kole nám ukazuje, že první místo patří holkám z Markvartovic, které mají prozatím 50 bodů. Druhé místo patří Kozmickým ženám, které prozatím nasbíraly 46 bodů. Na třetí příčce se nám zatím drží děvčata ze Závady, které mají bodů 42.

Dnes začneme smolařema, kterých v tomto kole je opět hodně. Muži ze Štěpánkovic, kteří sice svůj útok dokončili, ale kvůli přešlapu proudaře bohužel odcházejí s eNkem. Kozmice C, na pravém proudu jeden z nejrychlejších sestřiků, ale bohužel levý terč se shodit nepovedlo, a tak si tento tým zapisuje pouhých 5 bodů do tabulky. Vřesinští muži sice letošní ročník rozjeli velmi pěkně, nicméně poslední dvě soutěže vždy uzavírají výsledkovou listinu, a tak si už podruhé letos vysloužili titul smolař soutěže. A v neposlední řadě zde musíme zmínit muže z Markvartovic, kteří loňskou domácí soutěž vyhráli, letos se jim útok nepovedl, kvůli rozpojenému Béčku. V ženské kategorii jsou smolařkami ženy z Píště a Malých Hoštic, když jejich proudařky předvedly více než 1,5 vteřinové prostřiky. 

Za štístka tohoto kola musíme jednoznačně považovat obě družstva z Bohuslavic. Muži předvedly velmi pěkný útok a letos poprvé se dostali pod hranici 15 vteřin a končí tedy na druhém místě. Stejnou příčku si vysloužily jejich děvčata, která se ke své velké radosti dostala pod hranici 18 vteřin.

Attachments:
Download this file (Výsledky Markvartovice.pdf)Výsledky Markvartovice.pdf[ ]384 kB

2018.06.01 3. kolo Darkovice

První červnový den nám vyšel na pátek, a to znamená jediné, koná se další kolo NHHL. Již třetí kolo jdoucí za sebou se rozhodli uspořádat v Darkovicích. Jednalo se o první hřišťové kolo, navíc na nástřikové terče, takže všichni byli zvědaví, jak tyto podmínky zamíchají pořadím. V Darkovicích udělali jednu příjemnou změnu, když trať přemístili na druhou stranu hřiště pod tribunu, z které diváci mohli sledovat pěkně osvětlenou trať a kvalitní výkony soutěžících. Do Darkovic přijelo celkem 18 mužských družstev a 8 družstev něžného pohlaví. Jak to tedy v Darkovicích dopadlo?

V mužské kategorii na prvním místě skončili muži z Markvartovic, kteří si tak spravili chuť po nevydařeném druhém kole. Výsledný čas 24,160 s. S druhým nejrychlejším časem dokončili soutěž muži z Děhylova, kteří si do výsledkové tabule zapsali čas 25,234 s. A třetí příčku obsadili muži z Kobeřic, kteří si tak mohli dojít poprvé pro pohár v tomto ročníku a získali ho za čas 25,402 s. Nejrychlejší naplnění terče předvedl proudař z Kozmického Céčka, kterému se světlo u terče rozsvítilo v 18,449 s.

V ženské kategorii se na prvním místě neudála žádná změna, zlato opět vybojovaly holky z Markvartovic, a to s výsledným časem 23,265 s. Druhé skončily ženy z Kozmic, které tohoto umístění dosáhly s časem 28,692 s. A na bronzové příčce se umístila děvčata ze Závady, kterým se časomíra zastavila na hodnotě 29,816 s. Nejrychlejší proudařka běžela na levý terč a to při pokusu Markvartovických žen. Ke svému terči doběhla a naplnila za 22,428 s.

Za štístka tohoto kola musíme jasně považovat oba týmy z Markvartovic, z této soutěže si totiž odvezli double a vyhráli tak obě kategorie. Ženy z Markvartovic zatím v letošním ročníku NHHL nenašly pokořitele a vyhrávají tak již třetí kolo za sebou. Navíc v tomto kole, předvedly nejrychlejší čas vůbec, to znamená, že kdyby soutěžili v mužské kategorii, vyhrály by i tu. Navíc druhý ženským tým dokončil svůj pokus až více než pět vteřin po nich. Markvartovické týmy měly důvod k oslavám. Další štístka jsou určitě muži z Kobeřic, letošní nováček se nám rozkoukal již po dvou kolech a v tomto kole berou muži z Kobeřic třetí flek a chlapci tak ukázali, že na nástřikové terče jim to jde.

Smolaři v mužské kategorii jsou určitě obě poslední družstva. Levý proudař Štěpánkovických mužů nezapojil proudnici, a tak muži bojovali na rozdělovači, aby mu pomohli. Nakonec se jim útok povedlo dokončit, nicméně končí až poslední. Druzí smolaři jsou muži ze Vřesiny, kteří prozatím měli sezonu rozjetou dobře, ale díky nezapojené pravé spojce do rozdělovači dokončují muži ze Vřesiny s časem přes 49 sekund. V ženské kategorii jsou smolařky ženy z Malých Hoštic a z Píště, kterým se nástřikové terče plnily příliš dlouho. A nesmíme zapomenout na ženy z Martinova, které na soutěž nedorazily vůbec a tím pádem zapisují do tabulky 0 bodů.

Tento pátek zakončíme 4 týdenní maraton soutěží NHHL v Markvartovicích a pak budeme mít až do 13. 7. pauzu.

Attachments:
Download this file (vysledky Darkovice 1. 6. 2018.pdf)vysledky Darkovice 1. 6. 2018.pdf[ ]459 kB

2018.05.18 1. kolo Píšť noční

Letošní ročník NHHL zahájili opět po roční odmlce hasiči z Píště. Vybrali si pro to datum 18. května. Celý týden se zdálo být počasí nic moc, a tak si nejen domácí hasiči přáli, aby hlavně v pátek nepršelo. Soutěž v Píšti se tradičně konala v prostorách před hasičárnou, kde se běží na trati do kopce. Letos se však členové SDH Píšť blýskli novým náběhem a pokusili se tak zase svou soutěž posunout k větší spokojenosti závodníků. A samozřejmě si v Píšti přišlo na své i oko diváka, když celý seriál Noční hlučínské hasičské ligy zahájil tradiční ohňostroj. Bohužel však hasičský Bůh nevyslyšel naše prosby a v půlce soutěže přišel s deštěm, nicméně závodníci se s tím museli poprat. Do Píště se sjelo celkem 24 mužských družstev a 10 ženských.

V mužské kategorii první kolo ovládli muži ze Vřesiny, kteří si za deště zaběhli čas 16,322s. Na druhé příčce se umístili muži ze Svobody, kteří terče v Píšti shodili v čase 16,363s. A Pohár ze třetí místo obdrželi muži z Kozmického Céčka, kteří v Píšti dokončili svůj útok v čase 16,908s. Nejrychlejším proudařem pátečního večera se stal levý proudař ze Svobody, který shodil svůj terč v čase 16,120s.

V ženské kategorii se oproti loňsku na prvním místě neudála žádná změna. Stejně jako loni se totiž v Píšti opět zadařilo Markvartovickým ženám, které soutěž vyhrály s časem 19,001. A holky z Markvartovic si odvezly ještě jedno prvenství, konkrétně jejich pravá proudařka, která předvedla nejrychlejší sestřik večera, když svůj terč shodila v čase 18,215s. Druhé místo za velkého jásotu, si přebraly ženy z Bělé, které dokončily svůj pokus v čase 20,461s. A třetí příčku obsadily děvčata ze Závady, přiemž jejich útok trval přesně 20,823s.

A opět tady máme rubriku smolař a štístko kola. A smolařů máme opravdu hodně. Ať to jsou muži ze Štěpánkovic, kteří letošní Píšť opouštěli s eNkem na výsledkové tabuli, či muže z Chuchelné a Darkovic, kteří si zapsali velmi vysoký čas a končí tak na chvostu tabulky, nebo třeba muže z Bělé, kteří měli problémy vzadu na košíku a berou pouhých 9 bodů do tabulky. V ženské kategorii za smolařky můžeme považovat děvčata z Martinova a holky z Píště, zejména těm v předu, kterým strojařka nedala moc příležitost. Nebo za smolařky můžeme považovat také loňské bronzové holky z Malých Hoštic, kterým se první kolo moc nepovedlo.

Štístka jsou asi jasná, v mužské kategorii to bude jistě Vřesina, která si v Píšti po loňské smolné sezoně spravila chuť. A velkým překvapením jsou holky z Bělé, kterým útok sedl naprosto skvěle a odvážejí si druhé místo. A nesmíme zapomenout ani na třetí Závadské holky, kterým loňská sezóna také nevyšla. Snad tedy nastartovaly lepší budoucnost hned v prvním kole.

Liga nám už tento pátek pokračuje druhým kolem v Děhylově, kde má trať právě opačný spád, tak uvidíme, jak na to družstva zareagují.

Attachments:
Download this file (vysledky 1 kolo Píšť 2018.pdf)vysledky 1 kolo Píšť 2018.pdf[ ]461 kB

2018.05.25 2. kolo Děhylov

Poslední pátek v měsíci květnu patřil druhému kolu NHHL, které se konalo v Děhylově. Děhylovští se vždy snaží připravit perfektní soutěž a taky na ni jezdí spoustu týmů z celého Moravskoslezského kraje. Letos do Děhylova zamířilo 28 mužských družstev a 11 ženských. Jak se těmto týmům dařilo na této rychlé trati?

V mužské kategorii se na prvním místě umístili domácí. Muži z Děhylova, kteří běželi jako první, nastavili laťku tak vysoko, že ji už nikdo nepřekonal. Vítězí s časem 14,721s. Druhou příčku obsadili muži z Tošovic, kteří si zaběhli čas 14,806. A stupínek s číslem tři obsadili muži ze Svobody a po druhém místě z Píště je možná začíná mrzet, že se nepřihlásili do ligy. Zaznamenali čas 15,074s. Nejrychlejší proudař byl domácí borec běžící vlevo. Svůj terč shodil v čase 14, 405s.

Ženskou kategorii ovládly absolutně ženy z Markvartovic, které navíc běžely jako úplně poslední tým. A holky to napálily opravdu skvostně a ještě pokořily rekord zdejší tratě (17,452). Druhé místo v Děhylově patřil holkám z Malých Hoštic (18,115), které si snad zpravily chuť po nepodařeném závodě v Píšti. A pohár za třetí místo si domů odvezly ženy z Kozmic, které dosáhly času 18,233s. Nejrychlejší proudařka běžela na levý terč při útoku holek z Markvartovic a shodit ho dokázala v čase 16,804s.

Za štístka musíme jasně napsat domácí muže z Děhylova, kterým se povedlo vyhrát svou soutěž a všichni víme, jak je někdy obtížné zabodovat na domácí půdě. V ženské kategorii volíme jednoznačně ženy z Markvartovic, kterým při prvním útoku praskla hadice a musely si útok zopakovat a běžet jako poslední družstvo soutěže, nicméně se jim i přesto podařilo vyhrát a dokonce pokořit rekord zdejší tratě.

Naopak Markvartovické muže musíme v tomto kole pasovat na smolaře. Strojníkovi se nejprve nepodařilo zapojit céčko pravého proudaře. Chtěli doběhnout a posbírat nějaké body, nicméně po vytažení koše z kádě jim rozhodčí zvedl za nesešroubovaný koš červený praporek. U žen jasně volíme za smolaře dvě béčkařky dvou posledních týmu. Bečkařce z Bělé se během útoku rozpojily hadice B a tak už jen holky dokončily, aby měly nějaký čas. A druhá béčkařka je z týmu Martinova, kterým se útok nepodařilo dokončit vůbec a odjížděli domů s nepopulárním eNkem.

Už tento pátek pokračujeme v Darkovicích, kde se při nástřikových terčích může zamíchat pořadím. Těšíte se?

Attachments:
Download this file (Výsledky Děhylov 25.5.2018.pdf)Výsledky Děhylov 25.5.2018.pdf[ ]386 kB