Kola ligy 2019

2019.09.20 Report 11. kolo Vřesina (poslední)

Už po páté jsme se ve Vřesině loučili s dalším ročníkem NHHL. Už po páté nám Vřesina připravila grande finále jak se patří. Už po páté jsme se ve Vřesině dozvěděli kdo je absolutním vítězem Noční Hlučínské Hasičské ligy. Vřesinskou trať nemusíme nikomu představovat, vždy ji navštěvuje spoustu družstev a je to všem známa soutěž. Vřesinští mají perfektní areál, který vyhovuje také fanouškům a přihlížejícím, což bylo i na návštěvě vidět, vzhledem k tomu, jaká byla zima. Do Vřesiny přijelo celkem 31 mužských družstev a 12 družstev něžného pohlaví.

Nejlepší čas v mužské kategorii zaběhlo družstvo, které běželo jako předposlední. Muži ze Slovenska, konkrétně z Malé Bytče, přijeli na poslední chvíli, a tak všichni čekali jak se jim to povede. Kdo zná toto družstvo ze Slovenska, se nediví, že se s podmínkami vypořádali naprosto perfektně. Malá Bytča zapisuje výsledný čas 14,6 a putovní pohár noční Vřesinské soutěže tak poputuje za hranice. Druhá příčka už patří ligovému družstvu a tím není nikdo jiný než Děhylov. Děhylovští proudaři dokázali terče shodit v čase 14,72 a rychlejší čas zaznamenal pravý proudař, který zastavil terč v čase 14,47 a tím se zapsal do historie soutěže ve Vřesině, jako nejrychlejší proudař ročníku 2019. Místo bronzové obsadili muži ze Svinova, kteří jsou jistě za svůj povedený útok velice rádi. Výsledný čas zní 14,87s.

Vítězství z 11. kola NHHL v ženské kategorii si zapsalo stejné družstvo jako z předchozího kola ve Služovicích. Pro ty co neví, tím družstvem jsou Malé Hoštice ženy, které zaznamenaly výsledný čas 17,40s. Druhé místo obsadily holky z Markvartovic, které svůj útok dokončily v čase 17,74s. Nejrychlejší sestřik předvedla proudařka právě tohoto družstva a byla to proudařka, která běžela na levý terč (16,61s). Třetí místo obsadila děvčata z Tísku, která svůj útok dokončila v čase 17,81s.

No a kdo skončil na prvních třech místech v celé lize? V mužské kategorii za celou sezonu nasbíralo nejvíce bodů družstvo z Bělé. Muži z Bělé si vytvořili dostatečný náskok, a tak jim stačilo ve Vřesině za každou cenu jen dokončit. Nakonec brali 20 bodů a rozdíl mezi nimi a druhým týmem činí 18 bodů (222 bodů). Boj o druhou příčku byl však zajímavější. Před Vřesinským kolem mohlo na druhou příčku dosáhnout více týmů, nejlépe se však své šance chopili muži ze Svinova a výborným třetím místem si zajistili stříbrnou příčku v celkovém pořadí (204 bodů). Třetí medailovou pozici si svým útokem a také se štěstím zajistili muži ze Závadského Áčka, kteří skončili o bod za Svinovem a bod před čtvrtým Komárovem, takže to byl zajímavý boj až do samého konce. Závada nasbírala 203 bodů.

V ženské kategorii to byl také zajímavý boj. Tuto kategorii ovládly ženy ze Závady, ale svým útokem ve Vřesině si čekání na vítězství prodloužily a musely tak čekat a doufat, že se mezi ně a výborný útokem Markvartovických žen nedostane moc družstev. Nakonec to tak nedopadlo a Závadské ženy vítězí letošní NHHL se ziskem 126 bodů. Jeden bod za nimi končí druhé ženské družstvo a tím není nikdo jiný než Markvartovice, které posledních 5 kol jasně opanovaly, ale k vítězství jím kousek scházel. Děvčata nasbírala 125 bodů. Příčka třetí v této kategorii patří ženám ze Svinova. Svinovské ženy měly zase perfektní první polovinu ligy, ovšem jedno eNko ze Štěpánkovic a jedno nepovedené kolo z Bělé jim pomyšlení na vyšší příčky pokazily. Svinovské ženy nasbíraly 117 bodů.

Jak už jsme zmiňovali na začátku, máme to opět za sebou. Jak se říká „Sláva vítězům, čest poraženým“. Nezbývá než vám všem pogratulovat k úspěšnému dokončení ligy. Snad jste dosáhli svých cílů a těm co se to nepovedlo, věříme, že se to povede příští rok. Teď už stačí si počkat na předávání pohárů a také na to jak dopadnou ankety. Věříme, že jste si letošní ročník užili, že se vám soutěže líbily a že se opět všichni potkáme v příštím roce.

2019.09.13 Report 10. kolo Služovice

Předposlední kolo NHHL, opět ve Služovicích, u pořadatele, který již několikrát po sobě vyhrál anketu nejlepší soutěž roku. Všichni z nás čekali, jak to bude ve Služovicích vypadat letos. Jestli se jim podaří obhájit titul nej soutěž se dozvíme až na slavnostním vyhlašování. Mezitím si shrneme, jak se ve Služovicích dařilo družstvům, které tuto soutěž navštívilo. A že jich nebylo málo. Služovická noční soutěž přilákala celkem 12 ženských družstev a 32 družstev mužských.
Jak to vypadalo v mužské kategorii? Nejlépe se zadařilo družstvu, které běželo hned jako druhé ve startovním poli a nebyl to nikdo jiný než vicemistr extraligy ČR v PÚ pro rok 2019 Prchalov A, který na Služovické trati zaběhl čas 14,224s. Pravý Prchalovský proudař dokonce svůj terč shodil za 13,813s a stal se tak jediným proudařem večera, který se dostal pod čtrnáct vteřin. Druhou příčku obsadili domácí muži, kteří opět ukázali, že na své trati umí. Svůj útok dokončili za 14,429s. Pohár za třetí místo si z 10. kola NHHL odvezli Tošodry, které dokončili v čase 14,688s.
Ženskou kategorii ovládly ženy z Malých Hoštic, které zdejší trať také dobře znají. Při jejich útoku se časomíra zastavila v čase 16,833s a jsou tak jediným ženským družstvem, které se dostalo pod 17 vteřin. Pravá proudařka z Malých Hoštic navíc svůj terč shodila ze všech proudařek nejrychleji (16,361s). Místo druhé ve Služovicích obsadily děvčata ze Svobody, které jsme tak viděli na NHHL letos poprvé a hned se jim to perfektně povedlo. Výsledný čas je 17,475s. Bronzová příčka z desátého kola patří ženám ze Závady, které svůj útok dokončily v čase 17,508s.

Před posledním kolem ve Vřesině se nám to v tabulce zformovalo takto:

Muži:
1. Bělá - 202b
2. Komárov - 183b
3. Vrbice - 182b

Ženy:
1. Závada - 116b
2. Markvartovice - 112b
3. Svinov B - 105b

Poslední kolo, jak už je tradicí se koná ve Vřesině, která je taky jedním z vítězů ankety o nejlepší soutěž. Už tento pátek budeme vědět, kdo na kterém místě skončí. Budeme vědět, pro koho byla sezóna úspěšná či neúspěšná, ale hlavně se všichni potkáme ve Vřesině a oslavíme další úspěšný ročník NHHL společně.

 
 

2019.09.06 Report 9. kolo Strahovice

První zářijové kolo se stejně jako v loňském ročníku konalo ve Strahovicích a podzimní počasí o sobě taky dalo poprvé pořádně vědět. Celý den to vypadalo všelijak a na večer byl hlášen déšť. Spoustu družstev se pravděpodobně snažilo vymýšlet taktiky jak překonat zdejší těžkou trať i v nepříznivém počasí. No a tak se také stalo, během soutěže začalo pršet, ale hasiči jsou lidé odolní, a tak to nikoho neodradilo od soutěžení. Jak už jsme zmiňovali na začátku trať ve Strahovicích je mírně do kopce, a proto patří mezi ty těžší. Pojďme se podívat kdo zvolil tu nejlepší taktiku a odvezl si ze zdejší trati nějaké ty poháry.

Nejlepší útok Strahovické soutěže předvádí neligový tým z Větřkovic. Kluci z Větřkovic svůj útok dokončili v čase 16,014s. Pravý proudař, který byl půjčený z Děhylova si navíc za toto družstvo připisuje nejrychlejší shoz večera v čase 15,397s. Stupínek s číslovkou dvě obsadili muži z Bělé, kteří své terče shodili v čase 16,584s (rychleji na LP za 16,079s) a jako první ligový tým berou do tabulky nejvyšší počet bodů. Třetí místo svým útokem s výsledným časem 16,875s obsadili muži z Vrbice, rychlejší byl levý proudař, který shodil terč za 16,013s.

V ženské kategorii se nám to poslední dvě kola pěkně komplikuje. Svou skvělou formu ze Štěpánkovic si holky z Markvartovic dovezly také do Strahovic a zdejší soutěž vyhrávají s časem 18,581s. Proudařky z Marvkartovic předvedly skoro totožné sestřiky, ovšem pravá proudařka byla o malinko rychlejší a připisuje si nejrychlejší sestřik soutěže (18,528s). Místo druhé ovládly ženy ze Závady, které svůj útok dokončily v čase 19,376s. Pohár za třetí místo si ze Strahovické soutěže odvážejí ženy ze Svinova, které svůj útok dokončily za 19,697s.

Protože máme dvě kola do konce, pojďme se podívat jak to vypadá v bodové tabulce.
Muži:
1. Bělá - 190b
2. Děhylov - 166b
3. Komárov - 162b

Ženy:
1. Závada - 103b
2. Markvartovice - 100b
3. Svinov B - 96b

Předposlední kolo nás čeká u loňského vítěze nejlepší soutěže, a to není nikde jinde než ve Služovicích. Už tento pátek uvidíme co nám Služovičtí hasiči a hasičky připraví za překvapení.  

Attachments:
Download this file (výsledky Strahovice.pdf)výsledky Strahovice.pdf[ ]390 kB

2019.08.30 Report 8. kolo Štěpánkovice

Poslední srpnový pátek se již tradičně stává dějištěm posledního prázdninového kola NHHL ve Štěpánkovicích. Hasiči z místního sboru se vždy všechny návštěvníky snaží překvapit něčím novým. Letos to byly displeje časomíry pod terčema, které si jistě užili všichni proudaři, protože jestli mě paměť neklame, tohle jsme na NHHL ještě neměli.  To samozřejmě není jediná inovativní záležitost Štěpánkovického kola, proto doufáme, že se vám ve Štěpánkovicích líbilo, ať už se vám to tam povedlo nebo ne. No a komu se dařilo a komu zase ne se přesvědčíme níže.

Do Štěpánkovic si to letos namířilo 26 mužských družstev a 9 ženských.
V mužské kategorii se nejlépe vedlo mužům z Bělé, kteří dokázali dokončit útok v čase 14,722s. Druhé místo si pro sebe uloupili muži z Výškovic, kteří běželi na samém chvostu startovního pořadí (15,061s). Pohár za třetí místo putuje do hasičské zbrojnice v Ostravě Svinově, protože jejich muži předvedli třetí nejlepší útok večera s výsledným časem 15,064s. Ovšem pravý proudař Svinovských mužů si připsal nejrychlejší sestřik Štěpánkovické soutěže. Svůj terč shodil v čase 14,358s.

V ženské kategorii to bylo ve Štěpánkovicích taktéž zajímavé. Nejlepší útok posledního srpnového večera předvádí děvčata z Markvartovic, které zastavily časomíru v čase 17,865s. Místo druhé obsadily holky ze Závady a tímto útokem se dostávají do čela tabulky (18,192s). Bronzovou příčku, letos poprvé dokázala obsadit děvčata z Bělé s výsledným časem 19,257s.

Teď nám kola NHHL pojedou jedno za druhým, protože už další pátek se potkáme na Strahovické trati. Uvidíme, jak se s ní ligová i neligová družstva poperou.

Attachments:
Download this file (Vysledky-Štěpánkovice.pdf)Vysledky-Štěpánkovice.pdf[ ]391 kB

2019.08.16 Report 7. kolo Kozmice

Minulý pátek se konalo první srpnové kolo NHHL. Bylo to již sedmé kolo letošního ročníku, a to padlo právě na Kozmice. Kozmičtí hasiči jsou samozřejmě sběhlí v pořádání nejen nočních soutěží, vždyť se na jejich trati konají také kola MSL či MSP. Jak to v Kozmicích pod noční oblohou dopadlo?

V mužské kategorii se nepodařilo ani jednomu ligovému mužstvu dostat do top tři, a tak si všechny poháry odvezla neligová družstva. První místo obsadili muži ze Služovic, kteří byli do letošního ročníku pravidelným účastníkem. Letos jsme je mohli vidět zatím pouze v Kozmicích a hned se jim to parádně povedlo, když útok dokončili v čase 15,150 s. Druhou příčku obsadili muži z Prchalova, kteří dokončili útok v čase 15,230 s. A bronzové medaile si domů odvezli muži z TošOder, zasloužili si je za útok s výsledným časem 15,330 s. Nejrychlejší sestřik si tentokrát nezapisuje žádný z proudařů z první trojky, nýbrž levý proudař z Vrbice, který shodil svůj terč v čase 14,884 s.

Ženskou kategorii ovládly domácí děvčata, která dokázala dokončit svůj útok s výsledným časem 18,002 s. Další pohár v ženské kategorii putuje do hasičské zbrojnice v Píšti, protože se holkám povedlo zaběhnout svůj útok v čase 19,218 a to jim stačilo právě na druhé místo. Ovšem jejich pravá proudařka pomýšlela na lepší umístění. Zapsala si totiž nejrychlejší sestřik celé soutěže, a to s časem 17,861s. Místo třetí patřilo tento večer holkám z Markvartovic, které si zapsaly výsledný čas 20,311 s.

Teď nás čeká opět jeden víkend pauza, ale poslední pátek těchto prázdnin se všichni potkáme ve Štěpánkovicích, kde si pro nás místní hasiči určitě připraví opět skvělou soutěž

2019.07.26 Report 6. kolo Bělá

Už 5. ročník se poslední pátek v měsíci červenci konala Noční soutěž v Bělé, která letos byla také šestým kolem NHHL. A podle výsledku to ne pro všechny družstva byla soutěž povedená.

První místo v mužské kategorii jasně vyhráli Vrbice, které si tak po dvou nepovedených kolech opět napravili chuť, výsledný čas jejich útoku má hodnotu 14,66 s. Druhou příčku s dalším čtrnáctkovým časem získaly muži z Větřkovic (14,71 s).Pohár a medaile za třetí místo tentokráte putovali do Stachovic, které dokončili svůj útok za 14,91 s. Levý proudař ze Stachovic si z Bělé odvezl ještě jednu medaili navíc, a to za nejrychlejší sestřik večera, svůj terč shodil v čase 13,88 s.

Ženská kategorie dopadla v Bělé také velmi zajímavě. První tři místa se vlezla do rozmezí skoro dvou vteřin. První příčku v Bělé vyhrály ženy ze Závady, které svůj útok dokončily s časem 17,79 s. Ovšem pravá proudařka svůj terč shodila v čase 16,95 s a připsala si tak nejrychlejší shoz Bělské soutěže. Druhé místo v ženské kategorii ovládly ženy z Tísku, které to zvládly útokem s časem 18,38 s. Místo bronzové patřilo minulý pátek v Bělé holkám ze Služovic, které dokončily svůj útok v čase 19,70 s.

Po šestém Bělském kole nás čeká 3.týdenní pauza od NHHL a uvidíme se tedy 16. 8. v Kozmicích.

Attachments:
Download this file (výsledky 2019 - Bělá.pdf)výsledky 2019 - Bělá.pdf[ ]824 kB

2019.07.12 Report 4. kolo Závada

Máme za sebou čtvrté kolo a teď už nám to zase pojede jako na drátkách, jedno kolo za druhým.
Nicméně, čtvrté kolo letošního ročníku se konalo v Závadě. Místní sbor je dlouholetým pořadatelem nočních soutěží, takže nikdo nečekal, že by snad něco nefungovalo. Domácí mohli jen překvapit nějakou inovací, což se snad povedlo.

Letošní ročník, který byl již osmnáctým ročníkem noční soutěže v Závadě, se povedl ovládnout mužům z Větřkovic, kteří zaběhli svůj útok jako jediný mužský tým pod 15 vteřin. Výsledný čas byl 14,92s. Levý Větřkovický proudař zároveň svůj terč sestříkl nejrychleji ze všech. Druhé místo v Závadě patřilo klukům z Děhylova (15,22). Třetí stupínek obsadili muži ze Svinova s časem 15,25s.

V ženské kategorii zaběhly nejrychlejší útok ženy z Píště, které běžely jako třetí tým ve startovním poli, a poté už je nikdo nedokázal překonat, 17,13s. Pravá proudařka, která byla půjčena ze Závady si zapisuje nejrychlejší sestřik soutěže.
Druhé místo obsadily ženy z Malých Hoštic s časem 17,92s. A bronzová příčka patří ženám ze Svinova B, které dokončily útok s časem 18,27s.

Už tento pátek se všichni sejdeme na soutěži v Bohuslavicích.

2019.07.19 Report 5. kolo Bohuslavice

Minulý pátek se konalo již páté kolo letošního ročníku NHHL. Letos pětka padla na Bohuslavice. Těsně předtím než začalo Bohuslavické kolo se nám rozpršelo, a tak každý čekal, jak to s počasím dopadne. Naštěstí se nám počasí umoudřilo a dovolilo klidný průběh soutěže.

V mužské kategorii předvedli nejlepší útok muži ze Svinova, kteří svůj pokus dokončili v čase 15,11s a odváží si tak pohár za první místo. Jen o kousíček za Svinovem skončili muži z TošOder, kteří dokončili v čase 15,12s a skončili tak druzí. Třetí příčku obsadili muži z Děhylova, na časomíře se jim rozsvítil výsledný čas v hodnotě 15,45s, nicméně proudař, který běžel na levý terč si v páteční večer připsal prvenství za nejrychleji sestříknutý terč (14,05s)

Ženskou kategorii opět ovládly neligové ženy z Malých Hoštic, které zvítězily s časem 17,69s. Pravá proudařka z Malých Hoštic navíc dokázala svůj terč sestříknout nejrychleji ze všech děvčat (17,66s). Druhou příčku si připsaly holky ze Svinova, ty zvládly dokončit svůj pokus za 17,98s. Medailové pozice nám uzavírají holky ze Závady, které se taktéž dostaly pod 18 vteřin a dokončili v čase 17,99s.

Už tento týden se nám NHHL přelomí do své druhé poloviny, a to na soutěži v Bělé.

  

Strana 1 z 2